Burovs pirmdien sasaucis atbildīgo dienestu sanāksmi par griestu iebrukšanu Lāčplēša ielas namā

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR) pirmdien, 14. oktobrī, plkst. 13 sasaucis visu pašvaldības atbildīgo dienestu sanāksmi, lai apspriestu situāciju ar Lāčplēša ielas četrstāvu māju, kurai sestdienas vakarā iebruka ceturtā stāva griesti, informēja mēra padomniece komunikācijas jautājumos Baiba Gailīte.

Sanāksmē piedalīsies būvvaldes, Sociālā dienesta un citu pašvaldības iestāžu pārstāvji. Tāpat uz sanāksmi aicināti ēkas īpašnieki vai viņu pārstāvji.

Gailīte arī informēja, ka ēku pagaidām no ārpuses apsekojis arī Rīgas domes Īpašuma departamenta galvenais būvinženieris.

Jau ziņots, ka sestdienas vakarā kādai četrstāvu dzīvojamajai mājai Rīgā, Lāčplēša ielā, iebrukuši ceturtā stāva griesti apmēram 30 kvadrātmetru platībā, tāpēc no ēkas evakuēti visi cilvēki, kuri namā varēs atgriezties vien pēc detalizētas tā apsekošanas.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns, ēkai ir iebrucis starpstāvu pārsegums starp ceturto stāvu un bēniņiem. Iebrukums noticis virs telpām, kas nav guļamistabas vai dzīvojamās istabas.

Notikuma vietu sadarbībā ar policiju un ugunsdzēsējiem glābējiem apsekojis būvvaldes pārstāvis, pēc kā nolemts apturēt ēkas ekspluatāciju un norobežot to. Visi mājas iedzīvotāji ir evakuēti.

Tagad nama īpašniekiem ir uzdots veikt tā tehnisko apsekošanu, lai saprastu, kādā tehniskā stāvoklī ir visa ēka. Tas nozīmē, ka īpašniekiem pie neatkarīga sertificēta eksperta ir jāpasūta detalizēts ēkas tehniskais apsekojums un pēc tam tas jāiesniedz būvvaldei, kura pieņems lēmumu par nama turpmāku ekspluatāciju, skaidroja Butāns.

Deviņus nama iedzīvotājus pašvaldība uz laiku izmitinājusi hostelī, pārējie no šāda piedāvājuma atteikušies.

Uz augšu
Back