Domei būs jāpieņem nepopulāri un sāpīgi lēmumi, uzskata Burovs

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs

FOTO: Evija Trifanova/LETA

"[Rīgas domei] vajadzēs pieņemt dažus nepopulārus, sāpīgus lēmumus," tā LTV raidījumā "1:1" sarunā ar žurnālistu Gundaru Rēderu pauda Rīgas mērs Oļegs Burovs. Politiķis runāja par dažādiem tematiem, tai skaitā par viņa attiecībām ar bijušo Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu un situāciju ar "Rīgas karti".

Minētie sarežģītie lēmumi, visticamāk, tiks pieņemti brīvpusdienu jautājumā, kas, kā ziņots, drīz būs ne tikai valsts, bet arī pašvaldību rūpe. "Brīvpusdienu jautājums ir vēl diskutējams," secināja Burovs.

Iepriekš izskanējis, ka drīzumā Rīgas vecāko klašu skolniekiem varētu tikt atceltas brīvpusdienas, tomēr Burovs skaidri neatbildēja, cik ticama ir šāda iespēja. Tāpat mērs uzsvēra, ka nākamā gada budžets būs "sarežģīts" gan Rīgas domei, gan valstij kopumā.

Burovs arī noraidīja izskanējušo par it kā esošām nesaskaņām starp viņu un kādreizējo pilsētas galvu, tagadējo Eiropas Parlamenta deputātu, Nilu Ušakovu. Jau vēstīts, ka abu valdošo domes koalīcijas partiju, Saskaņas un Gods kalpot Rīgai, starpā ir nesaskaņas atsevišķos jautājumos, taču abi politiskie spēki nesteidz saraut saites.

Vaicāts komentēt Latvijas Televīzijas raidījumā "de facto" izskanējušo informāciju par Burova partijas biedru Aleksandru Brandavu, kurš no pašvaldības uzņēmuma "Rīgas karte" pelnījis miljoniem eiro, galvaspilsētas vadītājs uzsvēra, ka par "šo situāciju uzzinājis tikai nesen", jo līdz šim par šo kapitālsabiedrību atbildējusi Saskaņa. 

"Ja mēs runājam par to, ka mums vajadzētu pārdomāt līgumus ar "Rīgas karti", tam es piekrītu," sacīja mērs. 

Lūgts komentēt situāciju ar būvnieku karteli, Burovs neizslēdza, ka rīdzinieki varētu būt pārmaksājuši par kādu no lielajiem būvniecības projektiem, kas pēdējos gados īstenots galvaspilsētā.

Kā allaž, arī šoreiz diskusijai līdzi sekoja mikroblogošanas vietnes "Twitter" lietotāji.

Uz augšu