Latvijas hokejistu komandas IIHF Čempionu līgas astotdaļfinālā tiksies ar Vācijas un Čehijas klubiem

Ronalds Ķēniņš

FOTO: Lausanne Hockey Club/Facebook

Latvijas hokejistu pārstāvētās komandas Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Čempionu līgas izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā jeb astotdaļfinālā tiksies ar Vācijas un Čehijas klubiem, noskaidrojās piektdien Helsinkos notikušajā izlozē.

Uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Šveices komanda "Lausanne" tiksies ar Plzeņas "Škoda" no Čehijas, bet aizsarga Oskara Cibuļska un uzbrucēja Māra Bičevska pārstāvētā čehu vienība Hradeckrālovas "Mountfield" krustos nūjas ar Vācijas klubu Manheimas "Adler".

Abas latviešu pārstāvētās komandas atrodas atšķirīgos izslēgšanas turnīra zaros, tāpēc savā starpā var spēkoties vien finālā. 

Astotdaļfināla pirmās spēles paredzētas 12. vai 13.novembrī, bet atbildes mači ieplānoti nedēļu vēlāk. Uzvarētāja divu spēļu summā sasniegs ceturtdaļfinālu.

No Latviju pārstāvošajiem hokejistiem apakšgrupu turnīrā piedalījās arī aizsargs Guntis Galviņš, taču viņa pārstāvētā Tršinecas "Ocelārži" komanda "play-off" nesasniedza.

Grupu kārtā 32 klubi tika salozēti astoņās apakšgrupās, no kurām katras divas labākās vienības iekļuva "play-off". Pirmajās trijās izslēgšanas turnīra kārtās labākos nosaka divu maču summā, bet finālā tiek aizvadīta viena izšķirošā spēle.

Iepriekšējā sezonā par čempioni trešo reizi vēsturē tika kronēts Zviedrijas klubs Gēteborgas "Frolunda Indians", kas finālā ar 3:1 uzvarēja Vācijas vienību Minhenes "Red Bull".

Turnīrā līdz šim nekad nav spēlējušas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienības.

IIHF Čempionu līgas astotdaļfināla pāri:

Šellefteo AIK (Zviedrija) - Stokholmas "Djurgarden" (Zviedrija)

"Biel-Bienne" (Šveice) - Augsburgas "Panther" (Vācija)

Minhenes "Red Bull" (Vācija) - Minskas "Junostj" (Baltkrievija)

Gēteborgas "Frolunda Indians" (Zviedrija) - Kārlstades "Farjestad" (Zviedrija)

"Zug" (Šveice) - Tamperes "Tappara" (Somija)

"Lulea" (Zviedrija) - "Bern" (Šveice)

Manheimas "Adler" (Vācija) - Hradeckrālovas "Mountfield" (Čehija)

"Lausanne" (Šveice) - Plzeņas "Škoda" (Čehija)

Uz augšu