Nemieri Katalonijā uzņem apgriezienus. Vairāk nekā 50 cilvēki aizturēti, teju 200 guvuši ievainojumus

Foto: QUIQUE GARCIA / EPA

Piektdien, 18. oktobrī, Katalonijā notikušajos katalāņu separātistu vardarbīgajos protestos aizturēti 54 cilvēki, bet teju 200 guvuši ievainojumus, sestdien paziņoja policija un ātrā palīdzība.

Policija pavēstīja, ka sadursmēs ievainoti 18 policisti, savukārt Katalonijas ārkārtas dienests ziņo, ka pēc protestiem hospitalizēti 182 cilvēki, no tiem 152 Barselonā.

Piektdienas vakarā Barselonā protestu laikā notika vardarbīgu sadursmju eskalācija, radikāliem protestētājiem pilsētas centrā metot akmeņus un petardes uz policistiem, kas atbildēja ar asaru gāzi un gumijas lodēm.

Eskalācija notika piektajā dienā, kopš Barselonā un citur Katalonijas reģionā sākās protesti pret Spānijas Augstākās tiesas lēmumu piespriest cietumsodus deviņiem separātistu līderiem saistībā ar Katalonijas neatkarības referenduma rīkošanu 2017. gadā.  

Apmēram pusmiljons cilvēku piektdien Barselonā piedalījās demonstrācijā, kas bija lielākā kopš minētā tiesas lēmuma. 

Separātisti arī izsludināja ģenerālstreiku, kura dēļ piektdien Katalonijā tika atcelti avioreisi un bloķēti autoceļi. 

Lai gan lielākā daļa protestētāju Barselonā izturējās mierīgi, jaunieši sāka trakot pie policijas štāba, iekurot milzīgu ugunskuru, un policija šāva asaru gāzi viņu izklīdināšanai.

Ugunskuri tika iekurti arī pie Katalonijas laukuma tūristu iecienītajā Ramblas ielā, kur policija mēģināja ar ūdens lielgabalu izklīdināt simtiem demonstrantu. 

Pa ielām braukāja policijas automašīnas ar sirēnām, un reģionālā policija tviterī angliski brīdināja cilvēkus netuvoties pilsētas centram. 

Pirms tam Barselonā piektdien ieradās daudzi tūkstoši "brīvības gājienu" dalībnieku no pārējās Katalonijas. Šie gājieni no piecām reģiona pilsētām uz Barselonu sākās trešdien.

Barselonas pilsētas pašvaldība paziņoja, ka sadursmju pirmajās trīs dienās nodarīti zaudējumi 1,57 miljonu eiro apmērā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu