"Ir pavisam acīmredzams, ka prezidentālā vertikāle nedarbojas. Ir skaidrs, ka sistēmai jau sāk trūkst resursu, un ir tikpat acīmredzams, ka valdošā elite to saprot,"
sacīja Londonā bāzētās starptautisko attiecību domnīcas "Chatham House" eksperte, "šī ir sistēma, kuras pamati ir noslēgtībā, neatkarīgas tiesas neesamībā, spēles noteikumu neesamībā – tādu sistēmu nevar modernizēt."
Vienlaikus Kremlis arī nespējot neko mainīt, jo "[Krievijas prezidentu Vladimiru] Putinu un visu valdošo kliķi vajā [PSRS ģenerālsekretāra Mihaila] Gorbačova rēgs - kad Gorbačovs atvēra lodziņu, būtībā viss sabruka, izjuka gabalos", uzsvēra Ševcova, "citiem vārdiem, šī sistēma neizturēja svaigu gaisu un izjuka kā ēģiptiešu mūmija. Līdz ar to varas prātos vienlaikus eksistē nolemtības apzināšanās un neiespējamība jebko izdarīt."
Eksperte uzsvēra, ka krievi nav apmierināti arī ar valsts ārpolitiku. "Iedzīvotājiem nepatīk pašreizējā ārpolitika, viņi nevēlas redzēt Krieviju kā militāru superlielvalsti. 52% iedzīvotāju uzskata, ka superlielvalsts nav tā, kas žvadzina ieročus, superlielvalsts ir tā, kurā ir augsts dzīves līmenis. Un tā būtībā ir pilnīga Putina ārpolitikas deleģitimizācija," izteicās politoloģe.