Gorkšs: Federācijai pazaudēt sabiedriskā labuma statusu ir ļoti reāli

Kaspars Gorkšs

FOTO: Latvijas Futbola federācija

Latvijas Futbola federācijai (LFF) pēc pagājušajā nedēļā notikušā kongresa, kurā no amata tika atbrīvots līdzšinējais prezidents Kaspars Gorkšs, ir lielas iespējas zaudēt sabiedriskā labuma guvēja statusu, sarunā ar "Neatkarīgo Rīta Avīzi" stāstīja bijušais LFF vadītājs.

Pagājušajā ceturtdienā LFF ārkārtas kongresā biedri lēma atstādināt no amata organizācijas prezidentu Gorkšu. Par Gorkša atstādināšanu balsoja 67 biedri, pret bija 60, bet atturējās divi.

Lai atstādinātu Gorkšu, bija nepieciešams 50%+1 balss. Balsojumam tika reģistrēti 129 biļeteni, līdz ar to atstādināšanai bija nepieciešamas vismaz 65 balsis.

Pēc amata zaudēšanas Gorkšs intervijā "Neatkarīgajai Rīta Avīzei" atklāja, ka notikušo kongresā uztverot ļoti veselīgi, ko gadu laikā viņam iemācījis sports.

"Notikušo noskalojis klasiskajā izteiksmē neesmu, bet, atgriežoties pie aizvadītās ceturtdienas notikumiem - ja ir līdzīga satura kongress, jābūt gatavam uz līdzīgiem notikumu pavērsieniem. Jābūt gatavam gan vienam, gan otram variantam," norādīja Gorkšs. "Esmu bijis profesionāls sportists un esmu iemācījies, ka pēc katra zaudējuma, vai tā ir futbola spēle vai šajā gadījumā kongress, jāveic notikušā analīze, jāizdara pareizie secinājumi un jāskatās, kā dzīvot tālāk."

Bijušais LFF prezidents arī norādīja, ka sākotnēji nav bijis viegli pieslēgties visam darbu jūgam, kas viņu sagaidīja organizācijā.

"Triecienciklā nācās apgūt procesus, ar kuriem pirms tam ikdienā bija limitēta saskare, un tieši tāpēc mana izvēle par ģenerālsekretāru bija loģiska. Izvēlējos cilvēku, kurš federācijā jau bija pavadījis daudzus gadus un viņam šie procesi bija saprotami," savu izvēli, vēl esot LFF prezidents, pamatoja Gorkšs. "Tobrīd man šķita, ka Edgars Pukinsks man palīdzēs ātrāk apgūt šos procesus un būs pirmais cilvēks, kurš palīdzēs man mainīt esošo kārtību. Nezinu, kādu iemeslu dēļ, bet diemžēl pārmaiņas nebija tik straujas, kā man gribējās. Negribēšanas vai kompetences trūkuma dēļ, bet es vēlējos straujākas pārmaiņas."

Gorkšs arī norādīja, ka LFF vairākus gadus ir izsaimniekojusi starptautisko partneru naudu, to izmaksājot dāvinājuma līgumos, kuru pamats vēl ir neskaidrs. Tāpēc bijušais LFF prezidents un arī valstsvienības spēlētājs nešaubījās, ka organizācija nākotnē var saskarties ar ļoti nopietnām sekām.

"Tas var beigties ar nopietnām sekām. Ne tik nopietnām, ka federācija tiek izslēgta no UEFA, taču sabiedriskā labuma statusa pazaudēšana ir ļoti reāla," nešaubīgi teica Gorkšs. "Federācijai draud maksāt milzu uzrēķinus par nesamaksātajiem nodokļiem, bet vislielākais būs reputācijas un valsts atbalsta zaudējums. No UEFA puses varētu būt viņu pārstāvju deleģēšana, lai ciešāk uzraudzītu procesus."

Gorkšs par LFF prezidentu tika ievēlēts pērn uz diviem gadiem, amatā nomainot Gunti Indriksonu. Pēc LFF statūtiem, nākamās prezidenta vēlēšanas notiks 2020.gadā, līdz ar to līdz aprīlim organizācija strādās, visticamāk, bez prezidenta.

Tikmēr otrdien par LFF ģenerālsekretāru atkārtoti tika apstiprināts Pukinskis, kurš šajā vasarā šo pašu amatu pameta, norādot, ka vēlas vairāk laika veltīt ģimenei. LFF līdz šim strādāja bez paraksta tiesīgas personas, bet pēc otrdienas lēmuma, LFF jau nosūtījusi pieprasījumu Uzņēmumu reģistram apstiprināt paraksta tiesības Edgaram Pukinskam.

Uz augšu