"Daudzi mandātus ieguva, publicējot foto kopā ar Ušakovu." Frakcijas "Saskaņa" vadītāja Vladova kaunina deputātus

Rīgas domes deputāti Anna Vladova un Mihails Kameņeckis.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Daudzi no partijas "Saskaņa" kandidējušie deputāti mandātus ieguvuši tikai pateicoties tam, ka sociālajos medijos publicējuši fotogrāfiju ar partijas līdzšinējo līderi Nilu Ušakovu, uzskata Rīgas domes "Saskaņas" frakcijas vadītāja Anna Vladova.

Valdova šodien partijas kongresā netaupīja kritiku kolēģiem partijā, vienlaikus uzsverot Ušakova panākumus partijas un galvaspilsētas domes vadībā. "Šķiet, ka neviens politiķis nav saņēmis tik kritikas, cik saņēmis Ušakovs, tostarp no saviem biedriem. Kad smejamies par viņu, tad smejamies paši par sevi," pauda Vladova.

"Kur jūs visi bijāt šos desmit gadus? Visi tie, kuri tagad kritizē Ušakovu un partiju? Desmit gadus strādāja talantīgs priekšsēdētājs, atnesot uzvaras, nebijušus reitingus. Ušakova iekarotās rezerves ļauj strādāt arī tagad. Kāpēc vēl vakar dziedājāt Nilam odas, bet šodien viņu kritizējat?" vēršoties pie partijas biedriem, vaicāja Vladova.

Politiķe uzsvēra, ka virkne "Saskaņas" deputātu savus amatus ieguvuši, tikai pateicoties Ušakovam. "Viņam aiz muguras ienācāt Saeimās un domēs, jums bija tik silti visus šos desmit gadus, ka pat neiedomājāties par lēmumiem. Tiek runāts par viena cilvēka kultu, taču daudzi kļuvuši par deputātiem tikai tāpēc, ka smuki nobildējušies ar Nilu un ielikuši foto sociālajos medijos," sacīja deputāte.

Viņu neapmierina tas, ka virkne partijas biedru nav mēģinājuši saprast partijas lēmumus, turklāt ilgstoši klusējuši, kā arī nesnieguši palīdzīgu roku brīdī, kad tika sista Rīgas domes frakcija. Vladova norādīja, ka, partiju skarot problēmām, tās biedri paši met partijai virsū akmeņus. "Kauns ir nesaprast, ka mēs krīzi pārvarēsim, bet draugus nākotnē izvēlēsimies ievērojami uzmanīgāk," brīdināja politiķe.

Vladova pastāstīja, ka Rīgas domē partija aizvadījusi grūtu periodu, pieļāvusi kļūdas un par tām maksājusi. "Nācies saskarties ar nodevību, divkosību un meliem," pauda politiķe, uzsverot, ka vasarā deputāti bija gatavi atteikties no saviem mandātiem un iet uz ārkārtas vēlēšanām, taču viņus esot atturējis rīdzinieku un partijas ierindas biedru atbalsts.

Vladova tāpat pievērsās attiecībām ar Rīgas domes partneriem - partiju "Gods kalpot Rīgai". Viņa pauda, ka "Saskaņai" ir nepieņemami atteikties no savu solījumu un programmas izpildes. Deputāte uzsvēra, ka nav pieņemami, ka partneri uzskata, ka panākumi ir kopīgi, bet zaudējumi - tikai "Saskaņai". "Mēs gribam strādāt kopīgi, bet darbs pie budžeta to parādīs," teica Vladova, uzsverot, ka partijai tāpat ir jāstrādā, maksimāli palīdzot izglītības iestādēm, ņemot vērā destruktīvo izglītības un zinātnes ministres darbu.

Ņemot vērā, ka Ušakovs jau iepriekš atsaucis savu kandidatūru uz partijas vadītāja amatu, partijas vadītāja maiņa šodien kongresā ir neizbēgama. Uz amatu pašlaik kandidē trīs cilvēki - Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs, Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis un bijušais parlamentārietis Andris Morozovs.

Aktuālākās ziņas