"LNT Ziņas": Kazāks labprāt kandidētu uz Latvijas Bankas prezidenta amatu

Latvijas bankas padomes loceklis Mārtiņš Kazāks.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Latvijas Bankas (LB) padomes loceklis Mārtiņš Kazāks labprāt kandidētu uz LB prezidenta amatu. Viņš atzina, ka jau ir ticies ar "KPV LV" politiķiem un notiek sarunas par tikšanās laiku arī ar citām Saeimas frakcijām, vēsta raidījums "LNT Ziņas".

Skaidrojot savu nostāju, Kazāks raidījumam "LNT Ziņas" norādīja, ka viņam ir atbilstoša izglītība un viņa līdzšinējā karjera bijusi saistīta ar monetāro politiku, turklāt viņam esot arī redzējums par Latvijas Bankas darbību nākotnē.

"Jebkuram futbolistam ir sapnis spēlēt labākajās futbola komandās [..] un ekonomistiem, kas interesējas par monetāro politiku, ir divas tādas komandas – Federālo rezervju sistēma vai Eiropas Centrālā banka," skaidroja Kazāks.

1

"Es redzu, kā Latvijas Banka ekonomikā var dot krietni lielāku pienesumu nekā tas ir pašlaik – [..] būt moderna, atvērta, efektīva un atvērta centrālā banka." 

Kazāks norāda, ka viņaprāt LB darbībā tuvākajā nākotnē ir divas strukturāli svarīgas lietas – "pirmais viennozīmīgi ir  FKTK pievienošana un otra lieta – centrālās bankas reputācija. Reputācijai jābūt neapšaubāmai".

Politiķi sākuši sarunas ar potenciālajiem LB prezidenta amata kandidātiem. Nacionālā apvienība (NA) šodien izjautāja Finanšu ministrijas bijušo valsts sekretāri Sanitu Bajāri un šonedēļ  plāno tikties arī ar diviem citiem kandidātiem – Eiropas Komisijas Latvijas pārstāvniecības bijušo vadītāju Innu Šteinbuku un LB padomes locekli Mārtiņu Kazāku. NA valdes loceklis Roberts Zīle LNT Ziņām neizslēdza, ka kādu no šiem kandidātiem partija arī varētu virzīt kā LB prezidenta amata pretendentu.

Uz augšu
Back