"Nemaksāja mazāk par 150 eiro." Atklājas jaunas detaļas par "džentlmeņu klubu", kurā nodarbojās ar sutenerismu
Noskaties sižetu!

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Rīgas "džentlmeņu klubā - bārā", kurā starp citiem pakalpojumiem klientiem tika piedāvāti arī seksuāla rakstura pakalpojumiem, prostitūtas nebija no "lētā" gala, vēsta LNT raidījums "Degpunktā".

"Tas bija nosacīti dārgais gals," raidījumam pastāstīja Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes 3. nodaļas priekšnieks Armands Lubarts. "Prostitūtu pakalpojumi nemaksāja mazāk par 150 eiro."

Lubarts arī norādīja, ka klubs strādājis ļoti konspiratīvi. Klienti rūpīgi sijāti un vērtēti, lai starp tiem neuzrastos kāds policijas darbinieks.

"Iekšā no ielas jebkurš nevarēja tikt, bija stingrs "face-control", un klubs bija vairāk tendēts uz naudīgiem ārzemniekiem," piebilda Lubarts.

Portāls "Apollo" jau ziņoja, ka pagājušajā pirmdienā, 28. oktobrī, Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes amatpersonas aizdomās par sutenerismu kādā Rīgas "džentlmeņu klubā – bārā" aizturēja piecas personas.

Noskaidrots, ka konkrētajā klubā nelegālās darbības tika organizētas gan izklaides vietas iekštelpās, gan arī pēc pasūtījuma, dodoties klientam līdzi citviet.

Likumsargi kriminālprocesa ietvaros veica sešas sankcionētās kratīšanas dažādās vietās Rīgas reģionā – klubā, personu dzīvesvietās un automašīnās. Kratīšanu laikā tika izņemti priekšmeti un dokumenti, kam ir pierādījumu nozīme kriminālprocesā.

Aizturētie pieci vīrieši ir vecumā no 39 līdz 51 gadam un iepriekš nav sodīti.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 165. panta trešās daļas, proti, par tādas personas izmantošanu iedzīvošanās nolūkā, kura nodarbojas ar prostitūciju, ja tas izdarīts organizētā grupā.

Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Trim no aizturētajiem vīriešiem tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu savukārt pārējiem - drošības līdzekli, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Uz augšu
Back