Sieviete Rīgas autoostā nozog visu kundzes pensiju, tomēr mazdēlam izdodas garnadzi aizturēt

Cilvēki Rīgas Starptautiskajā autoostā.

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Rīgas Starptautiskajā autoostā kāda iepriekš sodīta sieviete pirmdien, 4. novembrī, novērsusi pensionāres uzmanību, piedāvājot apģērbus, un nozagusi visu kundzes pensiju, vēstīts Valsts policijas "Facebook" kontā.

Pēcpusdienā, kāda pensijas vecuma kundze Rīgas autoostā izkāpusi no autobusa un devusies Daugavmalas virzienā. Sieviete gaidīja pretī ierodamies mazdēlu, kad viņai iezvanījies telefons. Sieviete nolikusi somu uz soliņa un atbildējusi uz zvanu.

Tobrīd pie viņas pienākusi nepazīstama sieviete, kura blakus kundzes somiņai uzlika savas un sākusi uzstājīgi piedāvāt iegādāties dažādus apģērbus. Lai gan sirmgalve tobrīd runāja pa telefonu, svešiniece nepārstāja uzstāt, lai no viņas ko iegādājas un piedāvāja lielas atlaides. Vienlaikus svešiniece rakņājusies savās mantās, radot iespaidu, ka ko meklē.

Kad svešiniece devās prom, nelāgas intuīcijas vadīta kundze pārbaudīja sava maka saturu un konstatēja, ka ir pazudusi visa viņas pensija, kas atradās makā - 460 eiro. Sapratusi, ka ir apzagta, kundze sāka saukt pēc palīdzības, lai apkārtējie palīdz noķert zagli, kura metās bēgt.

Par laimi, tieši tobrīd sievietei pretī uz autoostu ieradās mazdēls, kurš, izdzirdējis vecāsmātes saucienus, turpat autoostas teritorijā aizturēja garnadzi. Pie viņas gan atradās  vairs tikai daļa no nozagtās naudas - 120 eiro. Vēlāk policisti noskaidroja, ka pārējo summu viņa bija paspējusi nodot savam pāriniekam, kurš no notikuma vietas bija aizbēdzis.

Uz notikuma vietu tika izsaukti VP likumsargi, kuri garnadzi nogādāja Rīgas Latgales policijas iecirknī. Pārbaudot viņas identitāti, noskaidrots, ka viņa dzimusi 1978. gadā un jau iepriekš sodīta par mantiskiem noziegumiem un narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Saistībā ar notikušo šobrīd ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta pirmās daļas - par zādzību. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Šobrīd aizturētā atrodas izolatorā un tuvākajā laikā tiks lemts jautājums par drošības līdzekļa apcietinājuma piemērošanu šai personai. VP strādā, lai aizturētu arī otru personu, kura iesaistīta šajā noziegumā.

VP atgādina, ka kabatzagļi visbiežāk uzdarbojas ļaužu pārpildītās vietās - stacijās un tuneļos, sabiedriskajā transportā un pieturās, tirgū un autoostās. Tāpēc šajās vietās ieteicams saglabāt īpašu piesardzību.

Nevajag iesaistīties garās sarunās ar nepazīstamiem cilvēkiem, jo kabatzagļi mēdz izmantot sarunas kā uzmanības novēršanas veidu, lai nemanāmi izdarītu noziegumu. Vērtīgas mantas ieteicams glabāt iekškabatās un rokassomas pēc iespējas nēsāt ķermeņa priekšpusē un pieturēt ar roku.

Uz augšu
Back