Porziņģa mazrezultatīvā spēle netraucē "Mavericks" izcīnīt uzvaru pār "Magic"

Kristaps Porziņģis
Kristaps Porziņģis Foto: AFP / Scanpix

Piekto uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionātā ceturtdien izcīnīja Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" komanda.

"Mavericks" basketbolisti savu līdzjutēju klātbūtnē ar 107:106 (25:28, 29:28, 32:23, 21:27) pieveica Orlando "Magic", gūstot otro panākumu pēc kārtas.

Porziņģis laukumā atradās 33 minūtes un 44 sekundes, kuru laikā guva 10 punktus (1p. 1/2, 2p. 3/9, 3p. 1/5), savāca astoņas atlēkušās bumbas, izpildīja vienu rezultatīvu piespēli, divreiz kļūdījās, reizi pārkāpa noteikumus, bet viņa +/- rādītājs bija -3.

Uzvarētāju sastāvā līderis slovēnis Luka Dončičs guva 27 punktus, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas un veica septiņas rezultatīvas piespēles, vācietis Maksimiljans Klebers pievienoja 14 punktus.

Divciparu skaitli gūtajos punktos Dalasas komandā sasniedza septiņi spēlētāji.

Tikmēr "Magic" rindās rezultatīvākais spēlētājs ar gūtiem 23 punktiem bija Ārons Gordons, 19 punktus iemeta Nikola Vučevičs.

Vēl četras minūtes pirms ceturtās ceturtdaļas beigām rezultāts bija 100:100, bet pašu spēles galotni veiksmīgāk aizvadīja laukuma saimnieki. Vučeviča raidītais trīspunktu metiens pēdējās sekundēs mērķi nesasniedza.

Arī šajā spēlē apliecinājās Dalasas apskatnieka Dereka Kērbija kritika par "Mavericks" nespēju pareizi izmantot Porziņģi. Latviešu uzbrucējs pirmajā ceturtdaļā izdarīja vien 3 metienus.

Nākamo spēli "Mavericks" aizvadīs naktī uz sestdienu (Latvijas laiks), kad savā laukumā uzņems Porziņģa iepriekšējo komandu Ņujorkas "Knicks".

Latvietis šosezon vidēji mačā guvis 19 punktus, savācis 8,1 atlēkušo bumbu un bloķējis 2,3 pretinieku metienus.

Dalasas komanda jauno sezonu sākusi ar septiņās spēlēs izcīnītām piecām uzvarām un piedzīvojusi divus zaudējumus. Turnīra tabulas Rietumu konferences kopvērtējumā "Mavericks" šobrīd ieņem otro vietu.