Iespēja degustēt Latvijas labāko vīndaru ražojumus. Rīgā notiks "Latvijas augļu un ogu vīna skate 2019"

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

27. novembrī plkst. 17:30 restorānā "Pullman Riga Old Town " jau piekto gadu notiks vadošo Latvijas vīndaru ražojumu degustācija "Latvijas augļu un ogu vīna skate 2019".

Pasākumā būs iespēja tikties ar trīspadsmit vīndariem un nodegustēt vairāk nekā 100 augļu, vīnogu un citu ogu vīnu un sidru šķirnes.

Skates laikā gaidāmas arī vairākas aktivitātes, tostarp ikviens apmeklētājs būs aicināts nobalsot par labāko vīnu.

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

"Latvijas augļu un ogu vīna skatē 2019" piedāvātie augļu, vīnogu un ogu vīni un sidri tapuši no Latvijā audzētiem augļiem un ogām, kā arī pagatavoti pēc profesionālām vīna darīšanas metodēm un paaudzēs nodotām zināšanām. Skates ilggadējie dalībnieki regulāri pilnveido savas vīndaru prasmes, ko pierāda arī prakse - vairumam no vīndariem ir atzīstamas godalgas un tituli arī Baltijas valstu mērogā.

Organizējot šo pasākumu, Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrība vēlas popularizēt kvalitatīva augļu un ogu vīna gatavošanu, salīdzināt tirgū piedāvāto augļu un ogu vīnu kvalitāti, informēt patērētāju par piedāvājumā esošiem vīniem, kā arī izvērtēt vietējā vīnmateriāla potenciālu augstvērtīga produkta iegūšanai.

Foto: "Latvijas augļu un ogu vīna skate 2018"

Šī gada "Latvijas augļu un ogu vīna skatē 2019" piedalīsies 13 sekojošas vīna darītavas un vīndari:

Līgatnes Vīna Darītava (SIA Līgatnes vīna darītava, Ainārs Vanags); Durbes Veltes (SIA Evi&Jo, Evija Kopštāle); Aizputes Vīna Darītava (SIA Aizputes vīna darītava, Mārtiņš Sants); Lubānas vīnotava (SIA Aiviekstes klēts, Oskars Žvagins); Jokas (SIA Jokas Development, Džons Brauns); Zilver vīndarītava (ZS Pīlādži, Jānis Zilvers); Tērvetes vīni (SIA Tērvetes veltes, Sandris Laizāns); Muižas Vīns (IK Cremon 6, Jānis Mikāns); Mazburkas (SIA "Mazburkas", Gunta Niedra); Tēviņu Mājas vīns (SIA Tēviņi, Ivo Immermanis); Naukšēni (SIA "Bauņu sēta", Jānis Baunis); Mednieki (SIA MMA studija, Martin Samm); Jaundzirnavnieki (SIA Jaundzirnavnieki, Gunārs Slavinskis).

Vairāk informācijas par pasākumu meklē ŠEIT.

Foto: Latvijas augļu un ogu vīna skate 2017

​"Latvijas augļu un ogu vīnu skate 2019" notiek Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības īstenotā ELFLA projekta "Latvijas vīna tūrisma attīstība" ietvaros.