Krievija noliedz manipulāciju ar Maskavas laboratorijas nesen nodotajiem datiem

Pāvels Kolobkovs

FOTO: Reuters/ScanPix

Krievijas puse neesot veikusi manipulācijas ar šajā gadā Pasaules antidopinga aģentūrai (WADA) nodotajiem Maskavas laboratorijas datiem, norādīja lielvalsts Sporta ministrs Pāvels Kolobkovs.

Jau ziņots, ka Krievijai līdz pagājušā gada beigām WADA bija jānodod visi iespējamie dati no Maskavas antidopinga laboratorijas, lai saglabātu iespējas atgriezties sporta sabiedrībā. Nepieciešamie dati tika nodoti ar novēlošanos, bet vēlāk jau pavīdēja runas, ka ar nodoto informāciju veiktas manipulācijas.

Apgalvojumus par manipulācijām noliedza Krievijas Sporta ministrs Kolobkovs, norādot, ka datus izanalizēja lielvalsts eksperti, kuri pauda pārliecību par to autentiskumu. Šo pārbaužu rezultāti nodoti arī WADA.

"Eksperti uzskata, ka nekādi dati netika izdzēsti. Problēmas radušās pašā sistēmā, veicot datu apstrādi," norādīja Kolobkovs. "Visas šīs problēmas tiks izrunātas un noteikti tās arī izskaidrosim."

Zīmīgi, ka WADA rīcībā jau iepriekš nonāca šie dati, ar kuriem dalījās kāds informators. 2017.gada dati parādīja, ka ir veiktas manipulācijas ar konkrētu atlētu testa rezultātiem. WADA jau septembrī norādīja, ka šīs manipulācijas nav nejaušas, jo Krievijas nodotajos datos trūkuši tie rezultāti, kas bijuši dopinga pozitīvi.

Tikmēr Krievijas Olimpiskā komiteja septembrī uzsvēra, ka lielvalstij draud izslēgšana arī no nākamajām olimpiskajām spēlēm, ja tā nespēs izskaidrot trūkstošo datu iemeslu. 

Krievijas izlasei pērn Olimpiādē nebija atļauts piedalīties zem sava karoga, tāpēc vairāki sportisti pieņēma lēmumu startēt kā olimpiskie atlēti no Krievijas.

WADA pērnā gada septembrī atjaunoja Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) darbību, izsaucot sašutumu daļā sporta sabiedrības. Tiesa, tai pat laikā tika noteikts, ka līdz gada pēdējai dienai Krievijai ir jānodrošina pieeja Maskavas antidopinga laboratorijai. Tomēr tas netika izdarīts, tāpēc sekoja papildus sankcijas.

Krievija aizvien vēl nav atguvusi arī Starptautiskās Vieglatlētikas federāciju asociācijas (IAAF) biedra statusu, jo pret tā piešķiršanu septembrī balsoja 164 IAAF biedri, kamēr atbalstu lielvalstij pauda vien 30 biedri.

Uz augšu