No ministrijas jumta nokritis un bojā gājis strādnieks (2)

Papildināts
LETA
Celtniecības ķivere.
Celtniecības ķivere. Foto: Evija Trifanova/LETA

Piektdien no Finanšu ministrijas ēkas jumta nokritis un bojā gājis strādnieks, apstiprināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD).

Dienestā norādīja, ka cilvēka gūtās traumas bija smagas un viņš mira notikuma vieta.

Valsts darba inspekcijā (VDI) aģentūrai LETA apliecināja, ka inspekcija no Valsts policijas saņēma ziņojumu un VDI inspektors dodas turp noskaidrot notikušā apstākļus.

Valsts policijas preses pārstāve Elīna Priedīte aģentūrai LETA teica, ka par notikušo tiks sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma nodaļas par noziegumiem pret personas veselību. Tāpat policija nozīmēs ekspertīzes un izmeklēšanā sadarbosies ar VDI.

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) aģentūru LETA informēja, ka Finanšu ministrijas ēkas jumta nomaiņas darbus veic personu apvienība "Delta Construction" un "SCM Latvia".

Darbus minētā personu apvienība sāka oktobra sākumā.

"Projekta gaitā iepriekš darba drošības noteikumu pārkāpumi nav konstatēti," informēja VNĪ. 

VNĪ saistībā ar notikušo ir pieprasījis būvnieka "Delta Constructions" paskaidrojumus un sadarbībā ar atbildīgajiem dienestiem veiks notikuma apstākļu un būvnieka atbildības izvērtējumu.

Savukārt uzņēmuma "Delta Construction" pārstāvis Uģis Ligers aģentūrai LETA sacīja, ka patlaban objektā tiek skaidroti notikušā apstākļi. 

Viņš arī norādīja, ka atbilstoši normatīvu prasībām uzaicināta Valsts policija un VDI, kas objektā veic apsekošanu. 

Pirms nav noslēgusies izmeklēšana Ligers nevēlējās komentēt attiecīgo gadījumu. Plašāku komentāru Ligers solīja sniegt nākamnedēļ.

Tāpat viņš piebilda, ka attiecīgie darbi bija nodoti apakšuzņēmējam "RK Līvi" un negadījums tika konstatēts, viņiem veicot darbus.

Līdzjūtību Finanšu ministrijas vārdā bojāgājušā tuviniekiem izteica finanšu ministrs Jānis Reirs (V). "Darba drošība ir svarīgākais darbu veikšanas procesā. Tāpēc nekavējoties atbildīgajiem dienestiem ir jāizmeklē šis negadījums un ar vislielāko bardzību jāvēršas pret normu neievērošanu," norāda ministrs.

Reirs uzdevis arī izvērtēt VNĪ atbildību notikušajā, tostarp veikto iepirkumu procedūru par Finanšu ministrijas jumta remontdarbiem, lai pārliecinātos, vai iepirkumā tika iekļauta darba drošības prasību nodrošināšana. Tāpat sadarbībā ar VDI tiks pārbaudīta un izvērtēta citu VNĪ veikto iepirkumu atbilstība darba drošības ievērošanai būvdarbu laikā, kā arī drošība citos VNĪ objektos.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu