O 19.01.2021.

Tiesa noraidījusi NEPLP prasību pret bijušo Latvijas Radio valdi

Tiesa. Ilustratīvs attēls

FOTO: Pixabay

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa piektdien, 8. novembrī, noraidīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) prasību pret bijušo Latvijas Radio valdi par zaudējumu solidāru atlīdzināšanu, noskaidrots tiesā. 

Tiesa, izvērtējot lietā esošos pierādījumus, secināja, ka atbildētāju kā Latvijas Radio valdes locekļu darbībās nav saskatāma prettiesiska, vainojama rīcība, jo viņi rīkojušies atbilstoši normatīvajiem aktiem. Vienlaikus tiesa arī atzina, ka lietā nav konstatējama un pierādīta Latvijas Radio it kā nodarīto zaudējumu esamība un to apmērs.

NEPLP arī būs jāatlīdzina tiesāšanās izdevumi, kas radušies bijušajiem valdes locekļiem. 

Pusēm ir tiesības 20 dienu laikā minēto spriedumu pārsūdzēt apelācijas kārtībā. 

NEPLP prasību Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesā cēla pērn 13. decembrī, lūdzot piedzīt solidāri no Latvijas Radio bijušajiem valdes locekļiem - Sigitas Roķes, Alda Pauliņa un Ulda Lavrinoviča - Latvijas Radio it kā nodarītos zaudējumus.

No celtās prasības izriet, ka, NEPLP ieskatā, zaudējumus radījuši valdes locekļu pieņemtie grozījumi koplīgumā attiecībā uz papildatvaļinājuma izmantošanu Latvijas Radio darbiniekiem, kā rezultātā Latvijas Radio valde jaunajā sastāva bija spiesta veikt strukturālas reformas un izmaksāt darbiniekiem papildus 24 515 eiro par uzkrātajām un neizņemtajām ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma dienām.

Prasības summa bija 33 193,41 eiro.

Aktuālākās ziņas