Latvijas Zaļā partija izslēgta no Eiropas zaļo partiju apvienības (4)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: LETA

Latvijas Zaļā partija (LZS) ir izslēgta no Eiropas zaļo partiju apvienības (EZP), taču partijas biedriem šāds lēmums neesot pārsteigums, jo arī partijas iekšienē apsvērta ideja par izstāšanos, aģentūru LETA informēja partijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Viņš apstiprināja, ka LZP ir izslēgta no EZP, taču norādīja, ka arī paši jau ilgāku laiku diskutējuši par izstāšanās iespēju no šīs apvienības, jo "arvien grūtāk kļuva mūsu partiju asociēt ar tā saucamajiem Eiropas modernajiem zaļajiem".

"To pierāda arī šis kongress, kurā nu jau publiski mums tika pārmesta negatīvā nostāja pret viendzimuma laulībām, tas, ka neatbalstām krievu minoritātes tiesības uz valsts finansētu izglītību dzimtajā krievu valodā, ka arī tas, ka aizstāvam patriotismu, nevis globālu uzskatu," pauž Tavars, norādot, ka pēdējos gados EZP dominē nevis zaļi uzskati, bet gan agresīvs neoliberālisms. 

Pēc viņa teiktā, LZP vienmēr ir uzskatījusi un turpina uzskatīt, ka zaļajiem visur pasaulē būtu jāapvienojas ap vides aizsardzības jautājumu vienotu redzējumu un nebūtu jādala zaļi domājoši cilvēki pēc citām pakārtotām pārliecībām vai uzskatiem. 

"Mēs neredzam nekā kopēja zaļajai idejai ar priekšnosacījumu būt seksuāli, etniski, ekonomiski kreisiem, moderniem vai pareiziem. Mūsu karogs ir zaļ-balt-zaļš, nevis varavīksnes vai sarkanā krāsā," norāda Tavars.

Kā ziņots, no piektdienas līdz svētdienai EZP padomes delegāti pulcējas kongresā Tamperē un starp dienas kārtības jautājumiem bija arī jautājums par pilntiesīgas dalības statusa atņemšanu LZP.

LZP tika pārmestas politiskās darbības, kas ir pretrunā ar "zaļo" vērtībām un EZP hartu, demokrātisko principu neievērošana partijas iekšējā darbībā un "hroniska" neieinteresētība EZP darbībā, kas izpaužas kā biedru naudas nemaksāšana vai maksājumu kavēšana, delegātu nesūtīšana uz EZP padomes kongresiem un nevēlēšanās kontaktēt ar EZP pārstāvjiem.

LZP politisko "grēku" vidū minēts Tavara savulaik paustais atbalsts ASV republikāņiem un pašreizējam ASV prezidentam Donaldam Trampam, tas, ka LZP pārstāvji Saeimā balsoja pret tā dēvēto kopdzīves likumu, homofobiski izteicieni un pret tā dēvēto praidu vērstas darbības, ko pieļāvis LZP Rīgas nodaļas vadītājs, atbalsts izglītībai tikai latviešu valodā un fakts, ka toreizējais Latvijas prezidents Raimonds Vējonis, kas iepriekš pārstāvējis LZP, parakstījis attiecīgo likumu par pāreju uz izglītību latviešu valodā, vēršanās pret Eiropas Komisijas rosinātajām obligātajām patvēruma meklētāju pārdales kvotām starp Eiropas Savienības dalībvalstīm, kā arī balsošana Saeimā pret tā dēvēto Stambulas konvenciju.

Savukārt par demokrātijas principu pārkāpumu LZP iekšējā darbībā atzīta dzimumu līdzsvara neievērošana partijas struktūrvienībās un amatu sadalē.

Tikmēr Tavars šādus pārmetumus vērtēja kā "melīgus, interpretētus un no konteksta izrautus pārmetumus".

Komentāri (4)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu