Viesuļvētrā aizskalotas govis ASV atrod vairākus mēnešus vēlāk uz citas salas (2)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Savvaļas govs.
Savvaļas govs. Foto: Pexels

Trīs govis, kuras no salas Ziemeļkarolīnas štatā ASV septembrī aizskaloja "minicunami", atrastas divus mēnešus vēlāk uz citas nelielas salas vairāku kilometru attālumā, līdz kurai dzīvnieki, visticamāk, nonākuši peldus, vēsta laikraksts "The Guardian.

Govis ganījās savās mājās Ciedru salā, kad tur sāka plosīties viesuļvētra Dorians, kā rezultātā izveidojās aptuveni 2,5 metrus augsts "minicunami", kas aizskaloja vairākus lielos dzīvniekus, ieskaitot 28 savvaļas zirgus un 17 govis.

Tika uzskatīts, ka dzīvnieki gājuši bojā, taču aptuveni mēnesi pēc vētras vietējās vides aizsardzības organizācijas darbinieks vienu no govīm pamanīja uz citas salas. Vēlāk dzīvnieki tika pamanīti vēl divas reizes, netraucēti gremojam zāli.

Govis tiek uzskatītas par labiem peldētājiem, kas bez grūtībām var šķērsot vairākus simtus metrus ūdens. Tomēr peldēšana atklātā jūrā viesuļvētras laikā ir ārpus no dzīvnieku ierastās "kompetences".

Govīm esot paveicies, ka viņas nav aizrautas līdz pat Atlantijas okeānam. Vietējās vides aizsardzības organizācijas pārstāvis lēsa, ka dzīvnieki nopeldējuši apmēram četras jūdzes (nepilni 6,5 kilometri). "Viņām noteikti ir aizraujošs stāsts, ko pastāstīt."

Vietējie šobrīd strādā pie plāna, lai govis atgrieztu mājās.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu