Sv, 25.09.2022.

"Saskaņa" līdz GKR turpmākiem lēmumiem apturēs darbu koalīcijā

LETA
"Saskaņa" līdz GKR turpmākiem lēmumiem apturēs darbu koalīcijā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Anna Vladova, "Saskaņa"
Anna Vladova, "Saskaņa" Foto: Edijs Pālens/LETA

Partijas "Saskaņa" Rīgas domes frakcija nolēmusi apturēt savu darbu koalīcijā līdz brīdim, kamēr "Gods kalpot Rīgai!" pieņems lēmumu par turpmāko sadarbību ar Neatkarīgo deputātu frakciju, ceturtdien, 14. novembrī, pēc sanāksmes ar partijas biedriem paziņoja Rīgas domes priekšsēdētāja Anna Vladova (S).

Tas nozīmē, ka frakcija līdz GKR lēmumiem nepiedalīsies nevienā komitejas un domes sēdē.

Vienlaikus Vladova uzsvēra, ka GKR nostāju saprot, un partija ir gatava sagaidīt partneru lēmumu.

"Saskaņas" frakcijas un partijas valdes pārstāvji šodien lēma, vai turpināt darbu Rīgas domes koalīcijā pēc tam, kad GKR paziņoja, ka jebkādus lēmumus par sadarbību ar Neatkarīgo deputātu frakciju pieņems ne ātrāk kā nākamnedēļ.

Kā ziņots, "Saskaņa" trešdien paziņoja, ka piekrīt turpināt darbu koalīcijā pie nosacījuma, ja "Gods kalpot Rīgai!" pārtrauks sadarbību ar Neatkarīgo deputātu frakciju (NDF), kurā apvienojušies no "Saskaņas" izslēgtie domnieki.

"Saskaņa" rosināja savākt parakstus, lai sasauktu ārkārtas sēdi, kurā lemtu par NDF pārstāvošā Vadima Baraņņika atstādināšanu no vicemēra un Rīgas Brīvostas pārvaldes valdes locekļa amata. Tāpat viņi nav mierā ar to, ka Pilsētas attīstības komiteju vada Aleksejs Rosļikovs.

Taču GKR paziņoja, ka nekādus lēmumus sasteigt negrib un grib atlikt jautājumu līdz nākamajai nedēļai. 

Šāds scenārijs gan "Saskaņai" vēl vakar nebija pa prātam un viņi gribēja tūlītēju GKR lēmumu šajā jautājumā, kā rezultātā tika sasaukta partijas valdes sēde, lai lemtu, vai palikt koalīcijā vai nē.

GKR gan pauduši, ka šantāžai pakļauties negrasās un lēmumus pieņems tikai pēc svētkiem.

Tikmēr deputātu bloks "Rīgai!" paziņojuši, ka "Saskaņas" ultimāts izskatās pēc izrēķināšanās ar bijušajiem biedriem, tādēļ viņi turpinās atbalstīt NDF. Tas nozīmē, ka bez opozīcijas partiju balsīm "Saskaņa" un GKR nemaz nevarētu atbrīvot Baraņņiku un Rosļikovu no amatiem.

Ja tiks nolemts neturpināt sadarbību ar NDF, "Saskaņai" un GKR būs 28 deputātu balsis. Bez viņiem domē ir vēl 32 deputāti.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu