Pēdējā gaitā pavada mākslinieci Džemmu Skulmi

Sestdien, 16. novembrī, tuvinieki, draugi un kolēģi Doma baznīcā atvadījās no mākslinieces Džemmas Skulmes.

» Pieminot Džemmu Skulmi. Spilgtākie mākslinieces citāti

Skulme dzimusi 1925. gada 20. septembrī gleznotāja Oto Skulmes un tēlnieces Martas Skulmes ģimenē. 1949. gadā viņa absolvējusi Latvijas valsts Mākslas akadēmijas, kas tagad nes Latvijas Mākslas akadēmijas vārdu, Monumentālās glezniecības nodaļu. Tāpat 1949. gadā Skulme sākusi piedalīties izstādēs, strādājusi monumentālās glezniecības, plakātu mākslas, grāmatu mākslas jomā.

Džemma Skulme bija Latvijas Mākslinieku savienības vadītāja no 1977. līdz 1992. gadam. Viņas demokrātiskais, mērķtiecīgais un moderno mākslu atbalstošais vadības stils ļāva uzplaukt Mākslas dienām, veicināja moderno tendenču klātbūtni oficiālajā mākslā, tostarp leģendāro izstādi Daba. Vide. Cilvēks (1984).

Skulme bija nozīmīga sabiedriska darbiniece. Māksliniece līdzdarbojās Atmodas kustībā, 1988. gadā bija starp Latvijas Tautas frontes (LTF) veidotājiem. No 1984. līdz 1991. gadam kā M. Gorbačova pārbūves laika PSRS Augstākās padomes un PSRS Tautas deputāte devusi lielu ieguldījumu demokrātisko pārmaiņu procesos.

Gleznotāja ir vairāku prēmiju un apbalvojumu laureāte, apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni, saņēmusi arī Ministru kabineta balvu par izcilu devumu Latvijas mākslas un sabiedriskajā dzīvē.

Skulme mūžībā devās 9. novembra rītā 94 gadu vecumā.

Redaktors iesaka