"Nav saprotama krāsu izvēle." Sociālajos tīklos cilvēkus mulsina, kā izgaismota Rīgas dome

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Cilvēki sociālajos tīklos pauduši izbrīnu par to, kā šogad izgaismota Rīgas domes fasāde, uzsverot, ka izvēlētā krāsu spēle atgādina Krievijas karogu.

Rīgas domē skaidro, ka gaismu spēlē atainotais nav Krievijas karogs: par godu komunisma krišanas 30. gadadienai Rīgas domes fasāde izgaismota vairāku valstu karogu krāsās.

Sestdien, 9. novembrī, no plkst. 17.00 līdz plkst. 23.00 notika Rātsnama izgaismošana Vācijas karoga krāsās, bet svētdien, 10. novembrī, no plkst. 17.00 līdz plkst. 23.00 Rīgas domes ēka izgaismota Bulgārijas karoga krāsās par godu komunisma krišanas Austrumeiropā un Centrāleiropā 30. gadadienai.

Pasākuma mērķis ir pievērst jaunās paaudzes uzmanību, tam, kāda bija dzīve komunisma režīma laikos, lai arī viņi iemācītos novērtēt brīvības nozīmi un tās trauslumu.

Godinot komunisma krišanas gadadienas citās valstīs, Rātsnams 23. oktobrī tika izgaismots Ungārijas karoga krāsās.

Savukārt 17. novembrī tas tiks izgaismots Čehijas un Slovākijas un 16. decembrī – Rumānijas karoga krāsās.

Pasākuma iniciatīva ir radusies Čehijas galvaspilsētā Prāgā, kur ik gadu tiek atzīmēta Samta revolūcijas gadadiena. Vienlaikus čehi ir vēlējušies pievērst visas Eiropas uzmanību un kopīgi rīkoties, lai atzīmētu šo notikumu.

Aktuālākās ziņas