Vācijas eksprezidenta dēls nodurts uzbrukumā slimnīcā

Rihard von Weizsäcker

FOTO: AFP / Scanpix

Bijušā Vācijas prezidenta Riharda fon Veiczekera dēls Fricis fon Veiczekers otrdienas vakarā tika nodurts uzbrukumā, ko slimnīcā sarīkoja kāds vīrietis, paziņoja policija.

Ārsts Fricis fon Veiczekers lasīja lekciju Berlīnes Pilsparka slimnīcā, kad no klausītāju vidus iznāca vīrietis un viņu sadūra.

59 gadus vecais fon Veiczekers nomira notikuma vietā, bet uzbrucējs tika aizturēts.

Tiek uzskatīts, ka uzbrucējs ir policists, kurš privātā kārtā bija ieradies uz lekciju.

Lekcija tika lasīta kādā no slimnīcas psihiatriskās nodaļas istabām, un tai bija ap 20 klausītāju. Vairāki cilvēki palīdzēja aizturēt aizdomās turēto un nodot viņu policijai.

Policijas grupa ir sākusi izmeklēt šo noziegumu kā slepkavību.

Policija izskata visus iespējamos motīvus. Amatpersonas arī plāno pajautāt upura ģimenei, vai viņam ir bijuši izteikti kādi draudi.

Privātā Pilsparka slimnīca regulāri rīko pasākumus, kur interesenti no sabiedrības var ierasties, lai gūtu zināšanas par slimībām, diagnozēm un terapijas iespējām, teikts slimnīcas vietnē. 

Fon Veiczekers bija iekšķīgo slimību speciālists. Viņa lekcijas temats bija aknu aptaukošanās.

Viņa tēvs Rihards fon Veiczekers, kurš miris 2015.gadā, bija Rietumberlīnes birģermeistars no 1981. līdz 1984.gadam un Vācijas Federatīvās Republikas prezidents no 1984. līdz 1994.gadam. Prezidentūras otrā termiņa laikā notika Vācijas atkalapvienošanās. 

Uz augšu