NASA paziņo datumu, kad Zemei varētu pietuvoties Gizas piramīdas izmēra asteroīds

Ilustratīvs attēls

FOTO: Pixabay

Atzīmējam kalendāros 2022. gada 6. maiju - NASA paziņo, ka tieši šajā datumā Zemei varētu pietuvoties milzīgs asteroīds. Iespēja, ka milzīgais klinšu monstrs ar nosaukumu JF1 aizskars Zemi, ir niecīga, taču tas tāpat tiek rūpīgi monitorēts tā ievērojamā izmēra dēļ.

NASA šo asteroīdu pirmoreiz atklāja 2009. gadā un kopš tā laika tam tiek rūpīgi sekots ar automatizētu asteroīdu novērošanas sistēmu, sauktu par "Sentry". JF1 ir apzīmēts kā "Zemei tuvu esošs objekts", kas nozīmē, ka tas atrodas Saules orbītā un var apdraudēt arī mūsu planētu.

"Daži asteroīdi un komētas ceļo pa orbītu, kas tos ved daudz tuvāk Saulei un tāpēc arī tuvāk Zemei. Ja komēta vai asteroīds nonāk tuvāk Zemei par 1,3 astronomiskām vienībām, tad to arī definējam kā bīstamu," skaidro NASA pārstāvis.

Viena astronomiskā vienība ir aptuveni 93 miljoni jūdžu (aptuveni 149668992 kilometri).

Biedējoši ir tas, cik liels ir JF1 asteroīds - eksperti ziņo, ka tā izmērs ir aptuveni 130 metru diametrā, piebilstot, ka tas varētu būt aptuveni tikpat liels kā Gizas piramīda Ēģiptē.

"Asteroīdi, kas lielāki par 140 metriem diametrā, varētu radīt nopietnus kaitējumus veseliem reģioniem vai pat kontinentiem. Par laimi, šāda izmēra kosmosa objekti ir daudz retāk sastopami, un tos ir vieglāk atklāt un izsekot nekā mazākus asteroīdus," 2018. gadā par asteroīdu draudiem skaidroja Baltais nams.

NASA piebilda, ka "Sentry" "nepārtraukti skenē visjaunāko asteroīdu plūsmu, lai uzzinātu par iespējamiem draudiem tuvāko 100 gadu laikā". Cits asteroīds kā bīstams ir reģistrēts 2880. gadā.

Mieru, tikai mieru! NASA pieļauj, ka JF1 sadursmes ar Zemi iespējamības koeficients ir vien 0,026%, tāpēc pastāv vairāk nekā 99% iespējamība, ka tas tā nenotiks.

Redaktors iesaka