Lundkvista 454.panākums ļauj ieņemt dalītu piekto vietu starp NHL uzvarošākajiem vārtsargiem

Henriks Lundkvists
Henriks Lundkvists Foto: AFP / Scanpix

Ņujorkas "Rangers" panākumā Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē savu 454.uzvaru līgā izcīnīja Henriks Lundkvists, panākot visu laiku veiksmīgāko vārtsargu sarakstā Kērtisu Džozefu.

Ņujorkas "Rangers" mājās ar 4:1 (0:0, 1:0, 3:1) pārspēja piekāpās Vašingtonas "Capitals", sagādājot viesiem tikai otro zaudējumu pēdējās desmit izbraukuma spēlēs. Savukārt "Rangers" izcīnīja ceturto panākumu sešās spēlēs.

Ņujorkiešu vārtos Lundkvists atvairīja 30 pretinieku metienus un ar 454.uzvaru panāca visu laiku uzvarām bagātāko NHL vārtsargu sarakstā Kērtisu Džozefu, dalot piekto vietu līgā. Ceturtajā vietā esošajam Edam Belfūram ir 30 panākumi vairāk.

"Tas ir liels gods - būt tādā kompānijā," līgas mājaslapā internetā citēts zviedru vārtsargs. "Ir tik daudz labu vārtsargu, daudzi no kuriem man ir bijuši iedvesmas avots bērna un jaunieša gados. Pēdējos divos gados gan uzvaras devušās rokās nedaudz lēnāk, taču turpināju cīnīties par tām. Šodienas sasniegums man nozīmē ļoti daudz. Patiesi. Noteikti esmu lepns."

Uzvaru ņujorkiešiem ar diviem precīziem metieniem otrā un trešā perioda sākumā nodrošināja Artemijs Panarins, kurš pagarināja savu rezultativitātes punktu sēriju līdz 12 spēlēm, kuru laikā viņš sakrājis 19 (7+12) punktus. Jevgeņijs Kuzņecovs spēja vien nedaudz samazināt rezultāta starpību, 48.minūtē vairākumā panākot 1:3, tomēr visai galvaspilsētas kluba maiņai, tai skaitā Aleksandram Ovečkinam, +/- rādītājs bija mīnus divi.

Mājinieku rindās divi rezultativitātes punkti arī trešo vārtu autoram Pāvelam Bučņevičam (1+1), bet divas piespēles Kāpo Kako.

Otrā trešdienas mačā Rūdolfa Balcera pārstāvētā Otavas "Senators" viesos pagarinājumā ar 2:1 (0:0, 1:1, 0:0, 1:0) apspēlēja Monreālas "Canadiens".

Niks Suzuki otrā perioda 44.sekundē vairākumā izvirzīja mājiniekus vadībā, bet "senatori" atspēlējās deviņas minūtes vēlāk ar Žana Gabriela Pažo precīzu metienu. Uzvaras vārtus pagarinājuma 38.sekundē guva Breidijs Tkačaks, izgājienā vienam pret mājinieku vārtsargu raidot ripu Korijam Praisam starp kājām.

Kamēr Balcers "Senators" fārmklubā Amerikas Hokeja līgā (AHL) iespēlējas pēc savainojuma izdziedēšanas, Otavas komanda guvusi sešas uzvaras pēdējos astoņos mačos un ar 21 punktu 22 spēlēs pakāpusies uz 11.vietu Austrumu konferencē.