C, 29.09.2022.

Par godu valsts 101. dzimšanas dienai Vairai Vīķei - Freibergai tapusi rotu kolekcija

Apollo.lv
Par godu valsts 101. dzimšanas dienai Vairai Vīķei - Freibergai tapusi rotu kolekcija
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Vaira Vīķe-Freiberga un "Gernardi" valdes locekle Alīna Spriņģe.
Vaira Vīķe-Freiberga un "Gernardi" valdes locekle Alīna Spriņģe. Foto: Publicitātes foto/LETA

Vaira Vīķe-Freiberga sadarbībā ar Latvijas juvelierizstrādājumu uzņēmumu "Grenardi" ir radījusi īpašu rotu kolekciju. Piespraužu kolekcija, kurai iedvesma ņemta no Saules, ir veidota par godu Latvijas 101. gadadienai. 

„Esam īpaši pagodināti, jo šī kolekcija tapusi sadarbībā ar vienu no nozīmīgākajiem modernās Latvijas simboliem – Vairu Vīķi-Freibergu, politiķi, zinātnieci un sievieti, kura izprot latviešu dzīvesziņu,” atzīst Alīna Spriņģe, Grenardi valdes locekle un kolekcijas dizainere un uzsver:

„Jau no kolekcijas tapšanas pirmsākumiem tas ir kopdarbs, kurā Vīķes-Freibergas kundze aktīvi iesaistījās un līdzdarbojās.”

Foto: Aksels Zirnis un Ilmārs Znotiņš

Saules zīme ir šīs īpašās rotu kolekcijas centrālais objekts, jo tas ir jēgpilns un spēcīgs mūžīgās kustības simbols, kā arī Vairas Vīķes-Freibergas ilggadēja projekta izpētes objekts ir saule, kura latviešiem ir dzīvības un radīšanas enerģijas simbols, kas piešķir procesiem spēju attīstīties un izplesties. „Dzīvē vajag vairāk saules un pārliecības par saviem spēkiem un skaistumu!” uzsver Vaira Vīķe-Freiberga.

Foto: Aksels Zirnis un Ilmārs Znotiņš

Kolekcijā „Rotājies, Latvija!” pieejamas trīs dažādas piespraužu sērijas – „Saules zieds”, „Rīta saule” un „Trejādā saule”.

Lakoniska, mūsdienīga, ģeometriskās līnijās un ar vīrišķīgu raksturu saule atainota „Rīta saules” sērijā, kurā pieejamas ne vien piespraudes, bet arī aproču pogas. Kolekcijas sērijā „Saules zieds” saule atspoguļota ar maigām un plastiskām līnijām, savukārt sērijā „Trejādā saule” trīs kārtās redzama saules zīme.

Kā veltījums Latvijai 101. dzimšanas dienā pieejama īpaša „Trejādās saules” limitētās līnijas 101 sudraba piespraude ar rozā zelta pārklājumu un baltiem topāziem – katra piespraude ir atsevišķi numurēta, un to rotā Vairas Vīķes-Freibergas iniciāļi.

Foto: Aksels Zirnis un Ilmārs Znotiņš

Kolekcijas „Rotājies, Latvija!” rotas veidotas sudrabā un pārklātas ar rodiju, rozā un dzelteno zeltu. Tās pieejamas cenu kategorijā – no 48 līdz 144 EUR.

Foto: Aksels Zirnis un Ilmārs Znotiņš

No katra kolekcijas „Rotājies, Latvija!” pirkuma 10 EUR tiks ziedoti Vairas Vīķes-Freibergas vārdā nosauktajā un Vītolu fonda administrētajā stipendiju programmā spējīgiem, centīgiem, bet maznodrošinātiem jauniešiem studijām Latvijas augstskolās.

APLŪKO ROTASLIETU KOLEKCIJU „Rotājies, Latvija!”

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu