Impīčmenta izmeklēšanas vadītājs: Tramps noziedzies smagāk nekā Niksons

Donalds Tramps.

FOTO: LEAH MILLIS / REUTERS

ASV prezidents Donalds Tramps, aizkavējot militārās palīdzības piešķiršanu Ukrainai, lai iegūtu negatīvu informāciju par potenciālo 2020. gada vēlēšanu sāncensi, noziedzies smagāk nekā savulaik nežēlastībā kritušais priekšgājējs Ričards Niksons, ceturtdien paziņoja Pārstāvju palātas impīčmenta izmeklēšanas procesa vadītājs Adams Šifs.

"Tas, ko mēs redzam šeit, ir krietni nopietnāk par trešās šķiras ielaušanos demokrātu galvenajā mītnē," sacīja Šifs, atgādinot par Votergeitas skandālu, kas noveda pie Niksona atkāpšanās.

"Mēs runājam par [Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska] atzīšanas aizkavēšanu Baltā nama sanāksmē, par militārās palīdzības aizkavēšanu sabiedrotajam, kurš ir kara situācijā," sacīja Šifs. "Tas ir kas nopietnāks par visu to, ko izdarīja Niksons."

Šifs ar šiem spriedumiem nācis klajā, impīčmenta izmeklēšanas ietvaros noslēdzoties publisku liecību sniegšanas piecām dienām. To gaitā vairāki liecinieki pauda, ka militārās palīdzības sniegšana Ukrainai sasaistīta ar Trampa prasību, lai Zelenskis paziņo par izmeklēšanu saistībā ar bijušo ASV viceprezidentu Džo Baidenu un viņa dēlu Hanteru, kurš strādāja Ukrainas gāzes uzņēmuma valdē.

"Cilvēki visā pasaulē uz mums skatās," sacīja Šifs. "Cilvēki Ukrainā, kas vēlas labāku nākotni, uz mums skatās."

"Viņi joprojām skatās uz mums arvien vairāk un viņi nepazīst to, ko viņi redz," sacīja Kalifornijas demokrāts. "Mums tā ir liela traģēdija, bet tā ir vēl lielāka traģēdija pārējai pasaulei."

"Es uzskatu, ka nav nekā bīstamāka par neētisku prezidentu, kurš ir pārliecināts, ka atrodas virs likuma," sacīja Šifs.

Uz augšu