Merzļikins atvaira 27 metienus, taču piedzīvo zaudējumu NHL spēlē

Elvis Merzļikins
Elvis Merzļikins Foto: Reuters/ScanPix

Latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins naktī uz svētdienu Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē pieļāva rupju kļūdu, kas noveda Kolumbusas "Blue Jackets" komandu pie vārtu zaudējuma.

"Blue Jackets" izbraukumā ar rezultātu 3:4 (1:1, 2:2, 0:1) piekāpās Vinipegas "Jets" komandai, tādējādi Kolumbusai pārtrūka trīs uzvaru sērija.

Merzļikins šajā mačā atvairīja 27 metienus, taču ielaida 4 vārtus, turklāt nepilnas 2 minūtes pirms spēles pamatlaika beigām viņš pieļāva rupju kļūdu.

Latvijas vārtsargs kļūdu pieļāva piespēlē, pēc kuras Endrū Kops raidīja ripu vārtos. Ripa metiena brīdī mainīja lidojumu, atsitoties pret komandas biedru.

"Blue Jackets" mača gaitā divreiz bija vadībā - ar 1:0 un 3:2. Kolumbusas labā vārtus guva Pjērs Luks Dubuā, Sets Džounss un Gustavs Nīkvists.

"Jets" sastāvā bez Kopa ar precīzu metienu izcēlās arī Bleiks Vīlers, Metjū Pero un Nikolajs Ēlerss.

Vinipegas komanda izcīnīja ceturto uzvaru pēdējos 5 mačos.

25 gadus vecais Merzļikins savā debijas sezonā sesto reizi izgāja laukumā NHL spēlē, piekto reizi aizvadot pilnu spēli.

Latvijas vārtsargam joprojām nav izdevies tikt pie pirmās uzvaras. Vidēji spēlē viņš ielaidis 3,54 vārtus un atvairījis 89% pretinieku metienu.

"Blue Jackets" ar 22 punktiem 22 spēlēs ieņem 14. vietu starp 16 komandām Austrumu konferences turnīra tabulā.

"Jets" ar 29 punktiem 24 mačos ierindojas 5. pozīcijā Rietumu konferences kopvērtējumā.