Autobraucējiem jāuzmanās! Uz vairākiem Latvijas autoceļiem izveidojies apledojums

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pexels

Šonakt vietām Latvijā gaisa temperatūra pazeminājās zem nulles, tāpēc uz autoceļiem Rīgas, Bauskas, Balvu, Gulbenes, Madonas, Pļaviņu un Jēkabpils apkārtnē ir izveidojies apledojums, informē "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Apledojums īpaši var veidoties uz autoceļiem, kas iet cauri mežiem vai gar ūdenstilpnēm, kā arī uz tiltiem un pārvadiem.

Šorīt braukšanas apstākļi ir apgrūtināti pa daļu no Rīgas apvedceļa, pa Bauskas šoseju Bauskas apkārtnē, pa Daugavpils šoseju Aizkraukles, Jēkabpils un Līvānu novados, pa Rēzeknes - Daugavpils, Madonas - Gulbenes, Gulbenes - Viļakas un Smiltenes - Gulbenes šosejām.

Ziemas sezonā LVC aicina autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem uz ceļa, izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot piesardzīgu distanci. Mainīgos laika apstākļos uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt, tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu - bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. Tāpēc visām šīm kustībām nevajadzētu būt straujām.