Šuplinska: Latvijā ir par daudz augstskolu (11)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska
Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska Foto: Ieva Leiniša/LETA

Augstskolu skaits Latvijā nav optimāls, ko apliecina, piemēram, fakts, ka to infrastruktūra ļauj uzņemt ap 160 000 studentu, bet reāli mācās tikai 80 000, šorīt Latvijas Radio sacīja izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Ministre varot piekrist vērtējumam, ka augstskolu Latvijā ir par daudz, tāpēc tiek vērtētā situācija nozarē, apsvērtas izmaiņas darbības regulējumā, augstskolu tipoloģijā u.tml.

Politiķe pastāstīja, ka augstskolām iecerēts piemērot zinātnisko sasniegumu vērtēšanas kritērijus, kas nozīmētu - ja augstskolai nebūs zinātnisku sasniegumu, tam varēs sekot valsts apmaksāto budžeta vietu samazināšana. Šādi augstskolām tikšot ļauts parādīt spēju iet uz izaugsmi un starptautisku izcilību.

Šuplinska vērtēja, ka izmaiņas nepieciešamas arī tādēļ, ka Latvijā ir ļoti zems zinātnieku skaits, kas liecinot, ka valsts nav ieguldījusi pietiekamus līdzekļus pētniecības attīstībā.

Šādu augstskolu vērtēšanas procesu ministre vēlētos pabeigt aptuveni divu gadu laikā.

Arī šodien ministrei plānota tikšanās ar augstskolām, lai cita starpā runātu arī par budžeta vietām augstskolās - cik tās ir aizpildītas, kāds ir studentu "atbirums", kas tiek darīts, lai to mazinātu u.tml. jautājumiem.

Komentāri (11)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu