Sv 9.05.2021.

"Baltijas valstīm jābūt 5G ēras līderiem." Kariņš uzsver, ka ir jātiecas pēc jaunā un nezināmā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

FOTO: Valsts kanceleja

Baltijas valstīm jābūt līderiem 5G ērā, ieviešot nepieciešamās tehnoloģijas un risinājumus, ceturtdien, 28. novembrī, starptautiskā Baltijas jūras reģiona 5G ekosistēmas foruma "5G Techitory" preses konferencē sacīja ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). 

Viņš norādīja, ka viss par 5G tīklu un tehnoloģijām Latvijas politiķiem šķiet pievilcīgs, taču līdz galam nav skaidrs kas tas ir, un ko tas dos.

"Tas ir jauns un nezināms, pēc kura mēs tomēr tiecamies," pauda ministru prezidents.

2

Tostarp Kariņš atzīmēja, ka, pateicoties tehnoloģiju attīstībai, piemēram, televizors šobrīd ir tikai ekrāns, kurā skatīties pašu izvēlētu saturu sev vēlamā laikā. "Tas, kā mēs patērējam televīziju un televizoru šodien ir pateicoties tehnoloģiju attīstībai. Tāpat būs ar 5G - tas piedāvās vairākiem pakalpojumiem jaunas iespējas un izaugsmes potenciālus. Runā, ka būs viedās pilsētas un satiksme, kā arī attīstīsies nākamajā līmenī tādas industrijas kā medicīna," viņš teica.

Kariņš arī piebilda, ka atvērts jautājums ir par līderību.

Tajā pašā laikā viņš pauda, ka 5G ērā līderiem jābūt Baltijas valstīm. "Mums ir tehnoloģijas, iespējas, uzņēmēji un radošas idejas. Mēs esam ļoti tehnoloģiski spējīgi un radoši, lai rastu arvien jaunus risinājumus. Mēs esam tādi bijuši vēsturiski, tāpēc esmu pārliecināts, ka turpināsim būt labākie Eiropā, ja ne pat pasaulē," sacīja Kariņš. 

28. un 29. novembrī viesnīcā "Radisson Blu Hotel Latvija" norisinās Baltijas jūras reģiona 5G ekosistēmas forums "5G Techitory".

Paredzēts, ka "5G Techritory" foruma laikā vairāk nekā 80 nozares pārstāvju no visas pasaules dalīsies pieredzē un apspriedīs patlaban aktuālākās jomas, kurās 5G nesīs būtiskas pārmaiņas - viedās pilsētas, mobilitātes risinājumus ar 5G, "Industrija 4.0" un gaidāmo digitālo transformāciju rūpniecībā, jaunās iespējas ar 5G mediju un pārmaiņas izklaides jomā.