C 21.01.2021.

Ibrahimovičs iesniedz "naida nozieguma" pieteikumu pēc mājas un statujas vandālisma

Zlatana Ibrahimoviča statuja Malmē

FOTO: Reuters/ScanPix

Zviedrijas futbolists Zlatans Ibrahimovičs ceturtdien iesniedza "naida nozieguma" sūdzību pēc tam, kad bija kļuvis par vandālisma upuri pēc trešdienas paziņojuma par futbola kluba "Hammarby" akciju iegādi, ziņo policija.

Iemesls iesniegumam ir uzbrukums spēlētāja statujai Malmē, bojājot to ar uguni un krāsu, kā arī uz ārdurvīm uzkrāsotais vārds "Jūda" Ibrahimoviča dzīvesvietā Stokholmā.

Vainīgie pagaidām nav atrasti, bet "Ibrakadabra" nokaitināja sava pirmā kluba "Malmo", kur viņš 1999.gadā uzsāka profesionāļa karjeru, fanus ar trešdienas paziņojumu par konkurentu kluba "Hammarby" akciju iegādi.

Vairāki cilvēki Malmē, pārsvarā tērpušies drēbēs ar kapucēm, veica vandālisma aktu pret statuju, kura tika atklāta vien pirms diviem mēnešiem. Monumenta tuvumā ar krāsu baloniņu tika atstāts uzraksts "Cigani do". "Cigani" bosniešu valodā nozīmē čigānus, bet "do" zviedru valodā nozīmē "mirt".

Ibrahimovičs ir dzimis Malmē tēva bosnieša un mātes horvātietes ģimenē.

Video, kas izvietoti sociālajos tīklos, liecina, ka maskējušies cilvēki meta statujai ar aizdedzinātiem priekšmetiem, taču acīmredzamu postu statujai nav izdevies nodarīt. Tagad monumentu apjož aizsargbarjera.

Jau trešdien niknie fani uz vienas no statujas rokām bija uzmetuši tualetes poda sēdekli.

"Ir sākta izmeklēšana par vandālismu un draudiem ar aizdomām par naida noziegumu. Prasītājs ir Zlatans Ibrahimovičs," aģentūrai AFP teica policijas preses sekretārs.

Stokholmā bāzētā "Hammarby", kas tāpat kā "Malmo" spēlē Zviedrijas spēcīgākajā futbola līgā, trešdienas rītā paziņoja, ka Ibrahimovičs nopircis 25 procentus kluba akciju.

"Viņš ir uzgriezis muguru pilsētai, kas viņu padarīja par to, kas viņš ir tagad," paziņoja "Malmo" atbalstītāju kluba viceprezidents Kavehs Hosseinpurs.

Ceturtdien ap pusdienas laiku apmēram 7000 cilvēku internetā bija parakstījuši petīciju par futbolista statujas aizvākšanu no Malmes nekavējoties.

"Kā tu varēji mums to nodarīt?" pauda viens no saniknotajiem petīcijas parakstītājiem, kamēr cits pasludināja, ka "viss nedrīkst būt mērāms naudā".

Un tam nav nozīmes, ka futbolists iepriekš spēlējis Turīnas "Juventus", "Barcelona", Parīzes "Saint-Germain" un Mančestras "United" rindās, bet iepriekšējos divus gadus pavadījis Losandželosas "Galaxy" rindās. Uz viņa mājas durvīm Stokholmā rotājas uzraksts "Jūda", bet apkārt ēkai ir izgāzts "surstromming" - pūdētu siļķu - kārbas saturs.

Redaktors iesaka