C 26.11.2020.

Olimpiskais čempions atzīts par vainīgu bērnu seksuālā izmantošanā

Peters Zeizenbahers

FOTO: Reuters/ScanPix

Austrijas tiesa pirmdien notiesāja bijušo olimpisko čempionu džudo Peteru Zeizenbaheru ar piecu gadu cietumsodu, atzīstot viņu par vainīgu divu meiteņu seksuālā izmantošanā laikā, kad viņš strādāja par treneri 90.gadu beigās un šī gadsimta sākumā.

Viena no Zeizenbahera izmantotajām meitenēm bija tikai deviņus gadus veca, kad viņš uzsāka netiklas darbības, kuras turpinājās septiņu gadu garumā. Otrai meitenei bija 13 gadi, kad viņš sāka to ļaunprātīgi izmantot.

Trešā sieviete apgalvo, ka Zeizenbahers mēģinājis viņu seksuāli izmantot brīvlaika treniņnometnes laikā, kad viņai bija 16 gadi.

Tiesnesis Kristofs Bauers, pasludinot spriedumu, teica, ka visu triju sieviešu liecības likās "ārkārtēji ticamas".

"Mums nebija iespaida, ka liecinieces melotu, ka viņas kļūdītos vai arī ka viņas būtu vienojušās savā starpā," teica Bauers.

Zeizenbahers, kuram draudēja arī desmit gadu ieslodzījums, pirms nedēļas tiesas procesa sākumā apgalvoja, ka ir nevainīgs.

Spriedumu abas puses var apstrīdēt.

Vīnes prokurori izdeva starptautisku orderi Zeizenbahera arestam pēc tam, kad 59 gadus vecais vīrietis 2016.gada decembrī neieradās Vīnes tiesā uz lietas noklausīšanos. 2017.gada septembrī pēc septiņu mēnešu bēguļošanas Zeizenbahers  Austrijai izdeva Ukraina.

Notiesātais 1984.gadā Losandželosas olimpiskajās spēlēs izcīnīja zelta medaļu vidējā svarā, bet četrus gadus vēlāk to pašu paveica arī Seulā.

Redaktors iesaka