P, 15.08.2022.

PVD Liepājas restorānā "Daily" nav konstatējis slimību izraisītājus ēdienā

LETA
PVD Liepājas restorānā "Daily" nav konstatējis slimību izraisītājus ēdienā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Pārtikas un veterinārais dienests.
Pārtikas un veterinārais dienests. Foto: Zane Bitere/LETA

SIA "Baltic Restaurants Latvia" pusdienu restorāna "Daily" virtuvē Liepājā, Ziemeļu ielā 19, ne pārtikas, ne nomazgājumu paraugos slimību izraisītāji nav konstatēti, informēja Pārtikas un veterinārais dienesta (PVD) Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

Kā ziņots, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologu organizēto laboratorisko izmeklējumu pirmie rezultāti liecina, ka liepājnieku masveida saslimšanu ir izraisījusi norovīrusu infekcija, kas ir vīrusu izraisīta zarnu infekcijas slimība, kuras avots ir tikai slims cilvēks un/vai slimības ierosinātāja nēsātājs. 

Visbiežāk norovīruss izplatās kontakta ceļā no personas uz personu ar netīru roku vai piesārņotu priekšmetu starpniecību. Nereti inficēšanās notiek, lietojot uzturā ūdeni vai pārtiku, kuru gatavošanas laikā piesārņojusi slima persona, arī gadījumos, kad slimība norit bez simptomiem un/vai vieglā formā. 

PVD atgādina, ka, darbojoties pārtikas apritē, īpaša uzmanība ir jāpievērš higiēnas prasību, tostarp personīgās higiēnas ievērošanai. Ir jāmazgā rokas pēc tualetes apmeklējuma, kontakta ar dzīvniekiem un darbībām ar jēlproduktiem. Regulāri jāveic telpu, virsmu un inventāra tīrīšana un dezinfekcija. Gatavie produkti un jēlprodukti jāgatavo atsevišķi, izmantojot atsevišķus dēlīšus un nažus. 

LETA jau ziņoja, ka, turpinot epidemioloģisko izmeklēšanu saistībā ar vairākiem saslimšanas gadījumiem četros Liepājas uzņēmumos, SPKC epidemiologi ieguvuši informāciju par 116 personām ar akūtas zarnu infekcijas simptomiem. Četras personas bija stacionētas.

Lai izslēgtu kombinēto uzliesmojumu, proti, vienlaicīgu inficēšanos ar dažādām infekcijām, nepieciešams sagaidīt visu laboratorisko izmeklējumu rezultātus arī uz citiem infekcijas slimību izraisītājiem, norādīja SPKC pārstāve Ilze Arāja.

Līdz šīs nedēļas sākumam SPKC epidemiologi aptaujājuši 73 personas, kam bija akūtas zarnu infekcijas pazīmes, un visas norāda, ka izmantojušas ēdināšanas pakalpojumus, ko sniedzis ēdināšanas uzņēmums Ziemeļu ielā 19 (vai nu uz vietas, vai Kapsēdes ielā 2, Liepājā, kur ēdienus piegādā. Deviņas saslimušās personas ir liepājnieki, kuri nestrādā uzņēmumos, kas atrodas norādītajās vietās, bet pusdienoja ēdināšanas uzņēmumā Ziemeļu ielā 19, Liepājā.

Epidemiologi noskaidrojuši, ka slimības simptomi saslimušajiem parādījušies ierobežotā laika periodā, kas norāda uz vienotu infekcijas pārnešanas faktora īslaicīgu iedarbību. Epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās.

Pašlaik ir svarīgi novērst sekundāro infekcijas izplatīšanas risku slimnieku ģimenes locekļu un citu kontaktpersonu vidū.

Tādēļ SPKC aicina saslimšanas gadījumā, ja ir caureja, vemšana, sāpes vēderā, ķermeņa temperatūras paaugstināšanās vērsties pēc medicīniskās palīdzības pie ģimenes ārsta.

Gadījumā, ja pēdējās dienās izmantojāt Ziemeļu ielā 19, Liepājā, ēdināšanas pakalpojumus vai jums ir zināms par citu cilvēku līdzīgu saslimšanu, informējiet par to ģimenes ārstu. Savukārt ģimenes ārsti aicināti nekavējoties telefoniski ziņot SPKC par šādiem gadījumiem, stāstīja Arāja.

LETA jau ziņoja, ka Pārtikas un veterinārais dienests 28. novembrī veica pārbaudi "Daily" pusdienu restorānā Ziemeļu ielā 19, kurā ēdināšanas pakalpojumus nodrošina SIA "Baltic Restaurants Latvia", un konstatējis vispārējās higiēnas prasību, kā arī citus ar ēdiena gatavošanu un izsniegšanu saistītus pārkāpumus.

Savukārt SIA "Baltic Restaurants Latvia" paziņoja, ka, ņemot vērā akūtas zarnu infekcijas izplatīšanos, pusdienu restorāns uz laiku tiek slēgts.

Jau ziņots, ka novembrī ar akūtu zarnu infekciju saslima vairāk nekā 60 bērni Smiltenes vidusskolā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu