Jauna informācija par ievērojamo dārglietu zādzību Drēzdenes muzejā

FOTO: TOBIAS SCHWARZ / AFP

Lietā par dārglietu zādzību muzejā "Grünes Gewölbe" ("Zaļā velve") Vācijas policija saņēmusi no sabiedrības 516 ziņojumus, otrdien atklāja policija un prokuratūra.

Policijas izveidotajā portālā saņemtas 160 ziņas, bet pārējās tika saņemtas pēc aicinājuma sniegt informāciju svētdien televīzijas šovā par neatrisinātiem noziegumiem.

Taču neviens konkrēts cilvēks aizdomās vēl netiek turēts, atklāja prokurors Klauss Rēvekamps, kurš vada izmeklēšanu šajā lietā, un Drēzdenes policijas priekšnieks Jergs Kubīsa.

Taču viņi norādīja, ka, saņemot jaunu informāciju, var nākties rīkoties nekavējoties, tādēļ jebkurā brīdī iespējamas nopratināšanas un kratīšanas.

Policija un prokuratūra pirmdien rekonstruēja 25.novembrī notikušās zādzības gaitu. Rekonstrukcijas laikā tika pārbaudītas arī procedūras drošības centrā un tehniskais process.

Sākot aplaupīšanu, zagļi aizdedzināja elektrosadales paneli netālu no muzeja, ar to deaktivizējot signalizācijas sistēmu, kā arī atslēdzot ielas apgaismojumu.

Neraugoties uz to, ka pazuda elektrība, novērošanas kameras turpināja darboties, un aplaupīšanas gaita tika nofilmēta. Video redzami divi zagļi, kas vēl nav identificēti.

Viņi iekļuva muzejā pa logu, izlaužot restes tā priekšā, un pēc tam ar cirvi izdauzīja trīs caurumus vitrīnās, kurās atradās dārglietas.

Viņi nozagti trīs dimantu un rubīnu dārglietu komplektus. 

Nozagtajos dārglietu komplektos ir aptuveni 100 dārgakmeņi, un tie ir pielīdzināmi pasaules mantojumam.

Komplektos ietilpa XVIII gadsimta kolekcijas dārglietas.

Atstājot muzeju, zagļi appūta pārējās dārglietas ar ugunsdzēšamā aparāta pūderi, lai iznīcinātu pierādījumus.

Cietušās dārglietas ir iespējams notīrīt un atjaunot sākotnējā izskatā, un tas jau tiek darīts.

Kopš zādzības muzejs ir slēgts, bet muzeja vadība vēlas to atvērt apmeklētājiem tik drīz, cik tas būs iespējams.

Muzeja drošības pasākumi pašreiz tiek pārskatīti kopā ar policiju un citām varasiestādēm.

Uz augšu