T 27.01.2021.

Impīčmenta izmeklēšanas pierādījumi pret Trampu ir pārliecinoši

Donalds Tramps.

FOTO: CHRISTIAN HARTMANN / POOL/REUTERS POOL

Pierādījumi, ka ASV prezidents Donalds Tramps ļaunprātīgi izmantojis savas pilnvaras ir pārliecinoši, teikts Pārstāvju palātas Izlūkošanas komitejas galīgajā ziņojumā par impīčmenta izmeklēšanas rezultātiem.

"Pierādījumi par prezidenta ļaunprātīgu pilnvaru izmantošanu ir pārliecinoši, un tādi ir arī pierādījumi par Kongresa darba traucēšanu," teikts ziņojumā.

2

"Impīčmenta izmeklēšanā noskaidrots, ka prezidents Tramps personīgi, un rīkojoties caur aģentiem ārpus ASV valdības, lūdzis ārvalsts, Ukrainas, valdības iejaukšanos, lai sekmētu savu pārvēlēšanu," apgalvots 300 lapaspušu biezajā dokumentā.

Komitejas priekšsēdētājs Ādams Šifs norādījis, ka apsūdzības par Kongresa darba traucēšanu vien ir pietiekams pamats prezidenta impīčmentam.

Apkopojot liecības, kuras Kongress uzklausījis vairākas nedēļas, ziņojuma autori atzinuši, ka Tramps esot apturējis militāro palīdzību Ukrainai, lai to piespiestu uzsākt izmeklēšanu pret viņa sāncensi - demokrātu iespējamo kandidātu uz prezidenta amatu Džo Baidenu.

Dokumentā teikts, ka Baltā nama saimnieks esot ASV ārpolitiku pakļāvis savu politisko interešu īstenošanai.

Aktuālākās ziņas