"SEB banka" klientiem būs iespēja norēķināties ar mobilo tālruni

"SEB bankas" logo.

FOTO: Ieva Čīka/LETA

"SEB banka" sākusi piedāvāt iespēju norēķināties arī ar mobilo tālruni, aģentūrai LETA pavēstīja bankas privātpersonu segmenta komunikācijas vadītāja Elīna Neimane.

Viņa norādīja, ka šobrīd ar mobilo tālruni par pirkumiem un pakalpojumiem var norēķināties "SEB bankas" klienti, kuriem ir tālrunis ar "Android" operētājsistēmu. Ar mobilo tālruni var veikt maksājumus līdz 150 eiro Latvijā un ārzemēs - tirdzniecības vietās, kurās pieejami bezkontakta norēķini.

Lai norēķiniem varētu izmantot viedtālruni, vispirms "SEB bankas" mobilajā lietotnē jāizveido bankas kartes digitālā versija. Jaunā funkcija pieejama visām "Mastercard" norēķinu kartēm un kredītkartēm, ieskaitot tās, kurām nav bezkontakta norēķinu funkcija. Lai aktivizētu karti mobilajā tālrunī, tam ir nepieciešama NFC (near field communication) bezvadu datu pārraides tehnoloģija.

"Klientu vēlme ikdienas bankas pakalpojumiem un norēķiniem izmantot digitālos un mobilos kanālus arvien pieaug, tāpēc esam gandarīti, ka varam spert nākamo soli digitālajā attīstībā un mūsu klientiem Latvijā un Igaunijā piedāvāt iespēju norēķināties ar savu mobilo tālruni. Klienti, kuri jauno iespēju jau ir izmēģinājuši, visvairāk novērtē tās ērtumu. Nenoliedzami mūsu ikdienas paradumi mainās - arvien mazāk līdzi ikdienā nēsājam maku, taču vairumam mobilais tālrunis vienmēr ir rokas stiepiena attālumā. Līdz ar to, aktivizējot bankas karti mobilajā tālrunī, arī finanses vienmēr būs rokas stiepiena attālumā. Jāuzsver, ka maksājumu veikšana ar mobilo tālruni vēl ir testa režīmā, tāpēc aicinām klientus to izmēģināt, novērtēt un ziņot mums, ja ir vērojamas kādas nepilnības un nepieciešami uzlabojumi," sacīja "SEB bankas" valdes loceklis Arnis Škapars.

Bankā arī norādīja, ka maksājumu līdz 25 eiro apmērā veikšanai nebūs nepieciešams ievadīt mobilās lietotnes PIN kodu. Tomēr laiku pa laikam drošības nolūkos tiks lūgts apstiprināt identitāti un ievadīt PIN kodu vai pirkstu nospiedumu, ja tiek izmantota biometriskā autentifikācija. Maksājumi no 25 līdz 150 eiro apmērā vienmēr būs jāapstiprina ar PIN kodu, bet, ja pirkums pārsniegs 150 eiro, būs jāizmanto bankas karte.

Pēc aktīvu apmēra "SEB banka" ir trešā lielākā banka Latvijā.

Uz augšu