NHL vienība "Devils" atlaiž komandas galveno treneri Hainsu

Džons Hainss

FOTO: AP/Scanpix

Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienība Ņūdžersijas "Devils" otrdien pārtraukusi līgumsaistības ar līdzšinējo galveno treneri Džonu Hainsu, kurš komandā strādāja piecus gadus.

Par Hainsa vietas izpildītāju iecelts viņa līdzšinējais asistents Alēns Nasredins, bet viņam palīdzēs Pīters Horačeks, kurš iepriekš strādāja par skautu.

NHL, ieskaitot Hainsu, šosezon amatu jau zaudējuši trīs speciālisti. Starp viņiem ir arī Toronto "Maple Leafs" bijušais treneris Maiks Bebkoks un Kalgari "Flames" speciālists Bils Pīterss, kurš no amata atkāpās pēc sabiedrību pāršalkušā rasisma skandāla. 

Hainss piecās sezonās ar "Devils" izcīnīja 150 uzvaras, 159 reizes zaudēja, bet vēl 45 reizes kapitulēja pēc pamatlaika beigām. Viņš par Ņūdžersijas vienības treneri kļuva 2015.gada 2.jūnijā, kas līdz šim bija piektā garākā sērija, kādam no treneriem pie vienas komandas stūres.

Zīmīgi, ka šī gada sākumā viņš noslēdza jaunu vienošanos ar "Devils", kas paredzēja, ka abu pušu sadarbība ilgs vismaz vēl dažus gadus.

"Devils" šosezon Hainsa vadībā izcīnīja tikai deviņas uzvaras pamatlaikā 26 spēlēs un ieņem 15.vietu Austrumu konferencē, bet visā līgā komanda ir pirmspēdējā, 30.pozīcijā.

Hainsa vadībā "Devils" izslēgšanas spēlēs iekļuva vienreiz, kas notika pirms diviem gadiem, tomēr jau pirmajā kārtā nācās piekāpties Tampabejas "Lightning". Tāpat komanda pēdējo trīs sezonu laikā divas reizes finišēja 27.vietā vai zemāk.

Speciālistam esot pie stūres, "Devils" divas reizes arī uzvarēja NHL drafta izlozē, kurā 2017.gadā ar pirmo numuru tika izraudzīts Šveices talants Niko Hišīrs, bet divus gadus vēlāk - Džeks Hjūzs.

Hainss ieņem otro vietu "Devils" novadītajās spēlēs (354), kā arī izcīnītajās uzvarās. Abos rādītājos labāks par viņu ir Žaks Lemērs - attiecīgi 509 spēles un 276 uzvaras.

Uz augšu