Kriminālvajāšanai nodod lietu par Krāslavā notikušo vīrieša piekaušanu līdz nāvei

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Unsplash

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldē pabeigta pirmstiesas izmeklēšana kriminālprocesā pret trīs aizdomās turētām personām par jūlijā Krāslavā notikušu konfliktu, kad vairākas personas nodarīja smagus miesas bojājumus kādam 1990. gadā dzimušam vīrietim, kurš vēlāk slimnīcā mira, informēja pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

Izmeklēšanas laikā policija noskaidroja, ka naktī no uz 20. jūliju netālu no vietējās izklaides vietas bija izcēlies konflikts starp divām jauniešu kompānijām, kas vēlāk pārtapa kautiņā, kurā gūstot smagus miesas bojājumus, dažas dienas vēlāk dzīvību zaudēja 1990. gadā dzimis vīrietis.

Izmeklēšanu savā lietvedībā pārņēma Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļa. Nodaļas amatpersonas, skaidrojot notikušā apstākļus, ierosinātā kriminālprocesa laikā guva pierādījumus, kas notikušo ļāva kvalificēt pēc Krimināllikuma 125. panta trešās daļas, proti, par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei, informēja Kursīte.

Turpinot izmeklēšanu, policija apzināja iespējamos konflikta dalībniekus, un aizdomās par saistību ar minēto noziedzīgo nodarījumu, aizturēja trīs cilvēkus - 1995. gadā dzimušu vīrieti un 2002. un 2003. gadā dzimušus jauniešus. Viņiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Vēlāk 2002. gadā dzimušajam drošības līdzeklis mainīts uz apcietinājumu, jo viņš bija pārkāpis ar likumu noteiktos ierobežojumus.

Vienlaikus izmeklēšanas laikā tika iegūti pierādījumi kriminālprocesa papildu kvalifikācijai pēc Krimināllikuma 132. panta par to, ka 1995. gadā dzimušais vīrietis izteicis draudus izdarīt slepkavību un nodarīt smagus miesas bojājumus citai personai. Balstoties uz izmeklēšanas rīcībā esošo informāciju, arī 1995. gadā dzimušajam vīrietim tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Novembra beigās likumsargi izmeklēšanu kriminālprocesā pabeidza un lietas materiālus nodeva Krāslavas rajona prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pret trīs aizdomās turētām personām.

Saskaņā ar Krimināllikumu par tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei, persona var tikt sodīta ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Savukārt par draudiem izdarīt slepkavību vai nodarīt smagu miesas bojājumu, ja ir bijis pamats baidīties, ka draudi var tikt izpildīti, persona var tikt sodīta ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Jau vēstīts, ka policija izsaukumu uz kautiņu Krāslavas centrā, netālu no izklaides vietas, saņēmusi 20. jūlija naktī. Cietušo, 1990. gadā dzimušu vīrieti, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi nogādāja Daugavpils reģionālajā slimnīcā, kur viņš nākamajā dienā nomira.

Divas personas tiek turētas aizdomās pēc Krimināllikuma 125. panta trešās daļas, proti, par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei, vai par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šo noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Trešā persona tiek turēta aizdomās pēc Krimināllikuma 132. panta par draudiem izdarīt slepkavību vai nodarīt smagu miesas bojājumu, ja ir bijis pamats baidīties, ka šie draudi var tikt izpildīti. Par šādu nodarījumu var sodīt ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Uz augšu