S 5.12.2020.

Melbārža pilotētais divnieks Eiropas kausa posmā paliek uzreiz aiz pjedestāla

Oskars Melbārdis

FOTO: Juris Bērziņš-Soms (bobslejs.lv)

Latvijas bobsleja pilota Oskara Melbārža un stūmēja Intara Dambja divnieku ekipāža ceturtdien Altenbergā ieņēma dalītu ceturto vietu Eiropas kausa pirmā posma sacensībās.

Pirmajā braucienā Latvijas ekipāžai startā bija 11.vieta, bet finišā - sestais ātrākais laiks, kamēr otrajā braucienā viņi startā bija devītie un finišā uzrādīja septīto rezultātu.

Abos braucienos nepārspēts palika vācietis Rihards Elsners. Otrās vietas ieguvējs Mihajs Kristians Tentea no Rumānijas viņam divu braucienu summā atpalika 0,36 sekundes, bet trešo vietu izcīnījušais šveicietis Timo Roners zaudēja 0,42 sekundes.

Melbārdis ar vācieti Maksimilānu Ilmanu dalīja ceturto vietu, uzvarētājam zaudējot 0,67 sekundes.

Tikmēr pilots Dāvis Kaufmanis ar stūmēju Arni Bebrišu Elsneram piekāpās par 1,05 sekundēm, kas deva desmito pozīciju. Otrajā braucienā viņiem startā bija trešais ātrākais laiks.

Savukārt Helvija Babra un Edgara Nemmes ekipāža atpalika par 1,54 sekundēm un ieņēma 12.vietu. Viņiem startā bija trešais un ceturtais labākais laiks.

Ceturtā Latvijas ekipāža ar pilotu Emīlu Cipuli un stūmēju Edgaru Pirogu pirmajā braucienā uzrādīja 26.rezultātu no 29 startējušajiem divniekiem un otrajam braucienam nekvalificējās.

Piektdien notiks vēl vienas sacensības divniekiem, bet sestdien spēkosies četrinieku ekipāžas.

Jau ziņots, ka Melbārdis sacensību apritē atgriezās pirms divām nedēļām, kad izcīnīja otro vietu Eiropas kausa pirmajās divnieku sacensībās, bet četriniekos bija astotais.

Eiropas kausu sezona sākās Lillehamerē, bet šogad vēl turpināsies divās Vācijas trasēs Vinterbergā un Kēnigszē. 

Olimpiskais čempions Oskars Melbārdis līdz Jaunajam gadam startēs Eiropā un pēc tam ar treneri lems par Latvijas izlases sastāvu startiem pasaules un Eiropas kausa sacīkstēs janvārī un februārī. Oskara Ķibermaņa un Ralfa Bērziņa ekipāžas jauno sezonu sāks ar pasaules kausa pirmajiem diviem posmiem Leikplesidas trasē ASV.

Redaktors iesaka