Nodokļu un muitas policija pasta sūtījumā konstatējusi bīstamu psihotropo vielu

Tabletes; ilustratīvs foto.

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki pasta sūtījumā konstatējuši tabletes, kas satur bīstamu psihotropo vielu buprenorfīnu, informēja VID.

Sāktā kriminālprocesa ietvaros veiktas vairākas kratīšanas un izņemti ierocim līdzīgi priekšmeti.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki šogad oktobrī, pārbaudot tās rīcībā esošo informāciju, konstatējuši, ka no Francijas, izmantojot kurjerpasta pakalpojumus, Latvijā tika ievesta ļoti bīstama psihotropā viela - baltas krāsas ovālās formas 336 tabletes "Subutex", kas satur 2,688 gramus buprenorfīna.

Kriminālprocesa ietvaros šogad decembrī pie divām personām (Latvijas iedzīvotājiem), pret kurām sākts kriminālprocess, veiktas vairākas kratīšanas, kuru laikā izņemti divi ieročiem līdzīgi priekšmeti, no kuriem viens ir paštaisīts un izskatās kā pildspalva, kā arī patronām līdzīgi priekšmeti.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes lietvedībā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.1 panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm par psihotropo vielu kontrabandu.

Atbilstoši Kriminālprocesa likumam neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

VID atkārtoti informē, ka ir svarīgi apzināties, ka pasta sūtījumi tiek kontrolēti un uz tiem attiecas visi normatīvos noteiktie ierobežojumi un aizliegumi preču un priekšmetu pārvietošanai pāri valsts robežai.

Narkotisko vielu kontrabanda ir smags vai sevišķi smags noziegums, par ko paredzēta kriminālatbildība ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz desmit gadiem, tādēļ katram iedzīvotājam, jo īpaši jauniešiem, ir jāapzinās, iespējams, neapdomātās rīcības sekas, pasūtot un saņemot šādus pasta sūtījumus, vieglprātīgi paļaujoties uz iespēju palikt nenotvertam un nesodītam, atgādināja VID.

2018.gadā VID kopumā izņēma 6,7 tonnas narkotisko, psihotropo vielu vai to prekursoru, savukārt šogad izņemtas apmēram 7,2 tonnas.

Uz augšu