P 23.11.2020.

Ķibermanim atkal 4.vieta divniekos Leikplesidā
PK izcīņa

Oskars Ķibermanis

FOTO: Viesturs Lācis / IBSF

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa un stūmēja Matīsa Mikņa divnieku ekipāža svētdien Leikplesidas trasē ASV izcīnīja ceturto vietu Pasaules kausa pirmā posma otrajās sacensībās, kamēr Ralfs Bērziņš ar Dāvi Spriņģi bija 19.pozīcijā.

Uzvaru svinēja Vācijas pilots Frančesko Frīdrihs ar stūmēju Aleksandru Šilleru, kuriem bija ātrākie starta laiki, bet braucienos otrā un pirmā vieta. Otrais bija viņa tautietis Johanness Lohners, kurš divu braucienu summā zaudēja 0,23 sekundes, bet trešais bija kanādietis Džastins Kripss, kuram bija 0,57 sekunžu deficīts.

Ķibermaņa divnieks uzvarētājam zaudēja 0,64 sekundes, bet goda pjedestāls bija 0,07 sekunžu attālumā. Bērziņš divu braucienu summā atpalika par 2,25 sekundēm.

Pirmajā braucienā nepārspēts palika vāciešu pilots Johanness Lohners, kurš trasi veica 54,92 sekundēs un par 0,04 sekundēm apsteidza savu tautieti. Tikmēr Ķibermanis un mājinieks Hanters Čērčs atpalika 0,22 sekundes, dalīdami trešo vietu braucienā. Bērziņš bija 1,18 sekundes lēnāks, kas deva 20.vietu 21 ekipāžas konkurencē.

Otrajā braucienā ātrākais bija Frīdrihs, kurš trasi izbrauca 54,81 sekundē. Lohners ar otro ātrāko braucienu bija 0,27 sekundes lēnāks, bet Kripss atpalika 0,29 sekundes. Ķibermanim braucienā bija ceturtā vieta un 0,46 sekundes sliktāks laiks par Frīdrihu, bet Bērziņš bija 1,11 sekundes lēnāks, kas braucienā deva 11.vietu.

Šajā posmā notika divi mači bobsleja divniekiem vīriešiem. Pirmajos sestdien Ķibermanis ar Mikni bija ceturtie, bet Bērziņš ar Spriņģi ieņēma 18.pozīciju.

Pasaules kausa posmos Ziemeļamerikā startē tikai Ķibermaņa un Bērziņa ekipāžas, bet Latvijas titulētākais pilots Oskars Melbārdis vismaz līdz Jaunajam gadam startē Eiropas kausa apritē. Nākamajā posmā, kur spēkosies tikai četrinieki, nepiedalīsies arī Bērziņš, kurš sezonu turpinās Eiropas kausā.

Iepriekšējā sezonā Ķibermanis bija otrais divnieku un četrinieku kopvērtējumā, kā arī ieņēma otro vietu kopējā ieskaitē, piekāpjoties tikai dominējošajam vācietim Frančesko Frīdriham. Tikmēr Bērziņš debitēja Pasaules kausa apritē un Siguldā izcīnīja divas septītās vietas divniekos.

Sākotnēji pirmais posms bija paredzēts Pārksitijā, tam norisinoties no 25.novembra līdz 1.decembrim, tomēr Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) ievadošo etapu pārcēla uz Leikplesidu. Sacensības Pārksitijā tika nolemts atcelt, jo trases personāls nevarēja garantēt, ka līdz sezonas sākumam izdosies salabot saldēšanas sistēmu. Tāpēc, lai izvairītos no lieka riska, lemts sacensības pārcelt uz Leikplesidu.

Leikplesidā norisināsies arī otrais Pasaules kausa posms bobslejā un skeletonā, kas paredzēts nākamajā nedēļā. Pēc tam Pasaules kausa sezona turpināsies janvārī ar mačiem Vinterbergā, Laplaņā, Insbrukā un Kēnigszē, februāra ievadā būs posms Sanktmoricā, bet mēneša vidū ledusrenes sportisti cīnīsies Siguldā, kur dalīs arī Eiropas čempionāta medaļas četrās disciplīnās, izņemot bobsleja četriniekus, kuri par Vecā kontinenta godalgām cīnīsies Vinterbergā. Sezona noslēgsies februāra beigās/marta sākumā ar pasaules čempionātu Altenbergā.

Redaktors iesaka