Traģēdija kaimiņos - kādā dzīvoklī Klaipēdā atrod mirušu zīdaini

Rotaļlieta. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Svētdien Klaipēdas policija kādā dzīvoklī atrada divus mēnešus vecu mirušu jaundzimušo. Tās pašas dienas vakarā tika aizturēta bērna māte un viņas dzīvesbiedrs, ziņo "15min".

Policija informējusi, ka bērns komunālajā dzīvoklī ticis atrasts svētdien, ap plkst. 14. Bērns mājās esot bijis viens. 

Savukārt svētdienas vakarā, Ķelmē tika aizturēta 1989. gadā dzimusī bērna māte un viņas 1987. gadā dzimušais dzīvesbiedrs. Tiek ziņots, ka pāris esot ieradušies laukos, lai meklētu daru. 

Zemnieks, kurš sākotnēji solījies pāri pieņemt darbā, atpazinis viņus no policijas izplatītajiem attēliem. Vīrietis nekavējoties esot sazinājies ar drošības sargiem.

Policija ziņojusi, ka meklētās personas bijušas bērniņa māte Alīna Srebaļūte un viņas dzīvesbiedrs Mīkolas Ruikis. Pēc "15min." esošas informācijas, šis nav sievietes pirmais bērns. Vecākai atvasei šobrīd ir deviņi gadi.

Klaipēdas policija ziņojusi, ka atrastā bērna ķermenis bija sācis sadalīties. Iespējams, ka jaundzimušais dzīvoklī atradies jau nedēļu. Policija uz ķermeņa vardarbības pazīmes neesot atradusi.

Klaipēdas apriņķa Valsts bērnu tiesības aizsardzības un adopcijas dienesta pārstāve Grēta Bļūtaite pirmdien aģentūrai BNS sacījusi, ka dienestam bijusi zināma situācija šajā ģimenē.

"Šis bērniņš bija ceturtais bērns ģimenē, pārējie trīs atradās pastāvīgā aizbildniecībā, viņu māte viņus neaudzina," sacījusi dienesta pārstāve.

Bļūtaite minējusi, ka ar māti strādājuši sociālie darbinieki. 

Ģimene tikusi uzraudzīta, to regulāri apmeklējuši dienesta darbinieki, bet vizīšu laikā nekādi pārkāpumi neesot fiksēti. Taču apstākļi, kuros bērns audzis, nav bijuši attīstībai piemēroti. 

Dienesta pārstāve teikusi, ka bērnu māte nonākusi sociālā dienesta uzmanības lokā, jo viņai trūcis prasmes bērnu audzināšanā. 

"Sieviete bieži lietojusi alkoholu. Atrasta arī piedzērusies, kamēr bija stāvoklī," norādījusi Bļūtaite.

Bērnu tiesību aizsardzības dienesta vadītāja uzsvēra, ka dienestā nav informācijas par sievietes dzīvesbiedru.

Klaipēdas policijas ziņojusi, ka gaidot medicīnas ekspertu ziņojumu par bērna nāves cēloņiem, kā arī informāciju par mātes un bērna veselību grūtniecības laikā. 

"Māte jau iepriekš sodīta par nolaidību pret bērniem," sacījis policijas priekšnieks.

Pāris šobrīd tiekot nopratināts.

Māte ar dzīvesbiedru, iespējams, nav bijuši mājās vairākas dienas. Kad Srebaļūte nav atbildējusi uz telefona zvaniem, tuvinieki sākuši viņu meklēt. 

Kad radinieki nav varējuši iekļūt dzīvoklī, tikusi izsaukta policija. Atrastais viņus šokēja. Gultiņā gulēja mirušais zīdainis. 

Vīrietis ar kuru dzīvoja bērna māte, nebija zīdaiņa bioloģiskais tēvs. 

Pāris policijai apgalvojot, ka ir šokā par notikušo. Māte esot sacījusi, ka bērnu pēc barošanas ievietojusi gultiņā. 

Vai mātes teiktais ir patiesība, tikšot atklāts pēc ekspertīzes. 

Srebaļūte jau iepriekš nonākusi policijas redzeslokā. Sieviete tikusi sodīta par nolaidību pret bērniem un par atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibumā. Reiz viņa esot vērsusies policijā ar nepatiesu ziņojumu, bet saņēmusi naudas sodas par policijas darba traucēšanu.

Uz augšu