Trampam impīčmenta procesā izvirza divas apsūdzības

ASV prezidents Donalds Tramps

FOTO: Reuters/ScanPix

Demokrāti ASV Pārstāvju palātas Tieslietu komitejā otrdien, 10. decembrī, paziņojuši par divām apsūdzībām impīčmenta procesā pret prezidentu Donaldu Trampu.

Tramps apsūdzēts prezidenta amata pilnvaru ļaunprātīgā izmantošanā un Kongresa darba traucēšanā.

Ja demokrātu kontrolētā Pārstāvju palāta nākamnedēļ gaidāmajā balsojumā apstiprinās apsūdzības, tad process nonāks republikāņu kontrolētajā Senātā, kur Trampa atbalstītāji solījuši viņu aizstāvēt.

"Mūsu prezidentam ir augstākā sabiedrības uzticība. Kad viņš nodod šo uzticību un nostāda sevi virs valsts, viņš apdraud konstitūciju, viņš apdraud mūsu demokrātiju un viņš apdraud mūsu nacionālo drošību," paziņoja Tieslietu komitejas priekšsēdētājs demokrāts Džerijs Nādlers. "Mēs nesperam šo soli viegli, taču mēs esam zvērējuši aizsargāt konstitūciju."

Pēc demokrātu teiktā, viņiem jārīkojas tagad, jo 2020. gada vēlēšanu integritāte ir apdraudēta un prezidents ir nemitīgi licis savas intereses augstāk par valsts interesēm.

Pirmdien demokrāti Pārstāvju palātas Tieslietu komitejas sēdē, kas ilga vairākas stundas, izklāstīja savus argumentus Trampa impīčmentam, raksturojot viņu kā apdraudējumu nacionālajai drošībai.

Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi septembra beigās nolēma sākt impīčmenta izmeklēšanu saistībā ar trauksmes cēlāja ziņojumu, ka Tramps jūlijā telefonsarunā ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski mēģinājis viņu pierunāt sniegt informāciju par Džo Baidena un viņa dēla Hantera darbību Ukrainā.

Pastāv bažas, ka Tramps aizturējis militāro palīdzību Ukrainai, lai izdarītu spiedienu uz Kijevu personīga politiska labuma gūšanai.

Demokrāti apgalvo, ka gūti daudzi pierādījumu par to, ka Tramps iesaistīts korupcijā, ļaunprātīgi izmantojis amata pilnvaras un traucējis izmeklēšanai.

Tramps visas viņa virzienā vērstās apsūdzības noliedzis.

Tieslietu komiteja, visticamāk, apsūdzībās vēl izdarīs izmaiņas, pirms tās tiks nodotas balsošanai Pārstāvju palātā. Komiteja apsūdzību izskatīšanai pulcēsies vēlāk šonedēļ.

Uz augšu