Pk 15.01.2021.

Leģendārais Dešāns pagarina līgumu par Francijas futbola izlases trenēšanu

Didjē Dešāns

FOTO: Reuters/ScanPix

Slavenais Didjē Dešāns līdz 2022.gada Pasaules kausa izcīņas noslēgumam pagarinājis līgumu par Francijas izlases trenēšanu, otrdien pavēstīja Francijas Futbola federācija (FFF).

51 gadu vecais Dešāns par Francijas valstsvienības galveno treneri tika apstiprināts 2012.gada vasarā, kad pēc Eiropas čempionāta par savu atkāpšanos paziņoja Lorāns Blāns.

Viņa vadībā Francija 2014.gadā Pasaules kausā sasniedza ceturtdaļfinālu, bet pērn triumfēja prestižajā turnīrā. Pa vidu, 2016.gada Eiropas čempionātā Francija sasniedza finālu, kurā atzina Portugāles pārākumu.

Nākamais lielais turnīrs Francijai būs 2020.gada Eiropas meistarsacīkstes, kurās apakšgrupā jātiekas ar Vāciju, Portugāli un vienu no "play-off" pārvarējušajām izlasēm.

Dešāns kļūs par visilgāk strādājušo Francijas izlases treneri, pārspējot Mišelu Idalgo, kurš "Les Bleus" vadīja no 1976.gada janvāra līdz 1984.gada jūnijam.

Viņa vadībā Francijas izlase 100 mačos izcīnījusi 65 uzvaras, 18 reizes spēlējusi neizšķirti un 17 gadījumos piedzīvojusi zaudējumu.

Dešāns bija Francijas izlases kapteinis 1998.gada Pasaules kausa izcīņā, kā arī 2000.gada Eiropas čempionātā. Abos šajos turnīros uzvarēja tieši Francija.

Kā spēlētājs Dešāns kopā ar Marseļas "Olympique" komandu 1993.gadā uzvarēja UEFA Čempionu līgas turnīrā, bet vēlāk aizvadīja veiksmīgu spēlētāja karjeru arī Itālijas klubā Turīnas "Juventus" un Anglijas vienībā Londonas "Chelsea".

Redaktors iesaka