P 30.11.2020.

Ziemeļkoreja veikusi vēl vienu "ļoti svarīgu izmēģinājumu" satelītu palaišanas poligonā

FOTO: AP/Scanpix

Ziemeļkoreja paziņojusi, ka piektdienas vakarā veikusi vēl vienu "ļoti svarīgu izmēģinājumu" Sohē satelītu palaišanas poligonā.

Kā norādīts Ziemeļkorejas Nacionālās aizsardzības zinātņu akadēmijas preses sekretāra paziņojumā, ko izplatījusi Phenjanas oficiālā ziņu aģentūra KCNA, veikti "sekmīgi pētījumi", kas tiks izmantoti "droša stratēģiskā kodolsavaldīšanas potenciāla turpmākai stiprināšanai".

Izmēģinājums veikts laikā, kad strauji tuvojas Phenjanas noteiktais termiņš - 31. decembris, kurā Ziemeļkoreja no ASV sagaidot jaunu ierosinājumu strupceļā nonākušo kodolsarunu atsākšanai, un neilgi pēc tam, kad ASV šonedēļ izmēģināja virs Klusā okeāna vidēja darbības rādiusa ballistisko raķeti.

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns pērn, tiekoties ar Dienvidkorejas prezidentu Munu Džēinu, piekrita savstarpējas uzticēšanās vairošanas nolūkā slēgt Sohē poligonu.

Izrādot vilšanos, ka Vašingtona pēc trim Kima un ASV prezidenta Donalda Trampa tikšanās reizēm neatvieglo Phenjanai noteiktās sankcijas, Ziemeļkoreja likusi noprast, ka gatavo īpašu "Ziemassvētku dāvanu", ja ASV līdz gada beigām neizrādīs nekādu piekāpšanos.

Arī pirms nepilnas nedēļas Ziemeļkoreja paziņoja par "ļoti svarīgu izmēģinājumu" Sohē poligonā, bet šonedēļ kritizēja Vašingtonu par "muļķīgu lēmumu" sasaukt ANO Drošības padomes sēdi saistībā ar bažām par Phenjanas veiktajiem tuva darbības rādiusa raķešu izmēģinājumiem.

Aktuālākās ziņas