S 5.12.2020.

Melbārža četrinieks Eiropas kausa posmā izcīna astoto vietu

Oskars Melbārdis

FOTO: Juris Bērziņš-Soms (bobslejs.lv)

Bobsleja pilota Oskara Melbārža četrinieks ar stūmējiem Edgaru Pirogu, Edgaru Nemmi un Māri Priekuli sestdien Vācijā notiekošajā Eiropas kausa trešā posma sacensībās izcīnīja astoto vietu.

Melbārža ekipāža pirmajā braucienā startā uzrādīja vien 12.ātrāko rezultātu, bet finišu sasniedza 11.pozīcijā. Otrajā braucienā starts padevās krietni labāks, uzrādot dalītu trešo labāko laiku, finišējot piektajā vietā.

Uzvaru pirmajā braucienā izcīnīja vācieša Jonasa Januša ekipāža, bet otrajā triumfēja viņa tautietis Hans Peters Hanighofers. Divu braucienu summā labāks izrādījās Janušs, kurš otrās vietas ieguvēju Rostislavu Gajtjukeviču no Krievijas apsteidza par 0,17 sekundēm, kamēr trešo pozīciju izcīnīja Hanighofers, no tautieša iepaliekot par 0,20 sekundēm.

Tikmēr Melbārdis divu braucienu summā uzvarētājam zaudēja 0,59 sekundes, kas ļāva ieņemt astoto pozīciju starp 17 finišu sasniegušajām ekipāžām.

Svētdien bobsleja četrinieki vēlreiz dosies trasē.

Piektdien Melbārža un Intara Dambja divnieku ekipāža Eiropas kausa trešā posma pirmajās divnieku sacensībās kopvērtējumā ieņēma 19.pozīciju, kamēr vēl no Latvijas ekipāžām pilots Dāvis Kaufmanis ar stūmēju Arni Bebrišu ieņēma devīto pozīciju, bet vietu zemāk bija Helvijs Babris un Edgars Nemme.

Ceturtais Latvijas divnieks Emīls Cipulis un Ivo Dans Kleinbergs pirmajā braucienā krita un finišēja 26.vietā 30 ekipāžu konkurencē, pie otrā brauciena netiekot.

Abos braucienos nepārspēts bija vācietis Rihards Elsners.

Melbārdis sacensību apritē atgriezās novembra beigās, kad izcīnīja otro vietu Eiropas kausa pirmajās divnieku sacensībās, bet četriniekos bija astotais. Otrajā etapā viņš divniekos bija otrais un ceturtais, bet četriniekos - piektais.

Eiropas kausu sezona sākās Lillehamerē, bet šogad vēl turpināsies divās Vācijas trasēs Vinterbergā un Kēnigszē.

Olimpiskais čempions Oskars Melbārdis līdz Jaunajam gadam startēs Eiropā un pēc tam ar treneri lems par Latvijas izlases sastāvu startiem pasaules un Eiropas kausa sacīkstēs janvārī un februārī.

Redaktors iesaka