Porziņģis, Bertāns un Kurucs piedzīvo neveiksmes NBA

Kristaps Porziņģis (no kreisās), Dāvis Bertāns un Rodions Kurucs
Kristaps Porziņģis (no kreisās), Dāvis Bertāns un Rodions Kurucs Foto: AFP/Scanpix/TVNET kolāža

Latvijas basketbolisti Kristaps Porziņģis, Dāvis Bertāns un Rodions Kurucs sestdien piedzīvoja zaudējumu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlēs.

Kristaps Porziņģis

Porziņģa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" komanda savā laukumā ar rezultātu 118:122 papildlaikā piekāpās Maiami "Heat" vienībai.

Latvijas basketbolists laukumā pavadīja 40 minūtes, kuru laikā viņš guva 22 punktus (2p. 4/12, 3p. 3/9, s.m. 5/7) un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas.

Liepājnieka kontā arī 2 rezultatīvas piespēles, 2 bloķēti metieni, 1 pārtverta bumba, 1 kļūda un 4 piezīmes.

Jau spēles otrajā minūtē laukumu atstāja "Mavericks" komandas līderis slovēnis Luka Dončičs, kurš guva potītes traumu un maču vairs neturpināja.

"Mavericks" labā šajā mačā 28 punktus guva Tims Hārdevejs juniors, ar 18 punktiem, 8 rezultatīvām piespēlēm un 7 atlēkušajām bumbām atzīmējās Džeilens Bransons, bet Maksi Klēbers pievienoja 17 punktus.

"Heat" sastāvā Džimijs Batlers guva 27 punktus un izpildīja 7 rezultatīvas piespēles, 19 punktus iemeta Tailers Herro, bet 17 pievienoja Kellijs Oliniks.

Maiami komandas rindās "triple-double" izcēlās centrs Bams Adebajo, kurš guva 18 punktus, izcīnīja 11 atlēkušās bumbas un izpildīja 10 rezultatīvas piespēles.

Mača gaitā "Mavericks" bija iedzinējos ar 24 punktu starpību, taču to izdevās atspēlēt un beigās pacīnīties par uzvaru šajā spēlē.

"Mavericks" ar uzvaru un zaudējumu bilanci 17-8 ieņem 3. vietu Rietumu konferencē aiz Losandželosas klubiem "Clippers" (20-8) un "Lakers" (23-3).

"Heat" ar bilanci 19-7 ierindojas 3. pozīcijā Austrumos, atpaliekot vienīgi no Filadelfijas "76ers" (20-7) un Milvoki "Bucks" (24-3).

Porziņģa pārstāvētajai komandai arī nākamajos 4 mačos būs jātiekas ar Austrumu konferences spēcīgākajiem klubiem - "Bucks", "76ers", Bostonas "Celtics" un NBA čempioni Toronto "Raptors".

Dāvis Bertāns

Bertāna pārstāvētā Vašingtonas "Wizards" komanda izbraukumā ar rezultātu 111:128 piekāpās Memfisas "Grizzlies", piedzīvojot 4. zaudējumu pēc kārtas.

Latvijas basketbolists laukumā pavadīja 25 minūtes, kuru laikā viņš guva 9 punktus (2p. 1/3, 3p. 1/6, s.m. 4/4).

Bertāns arī izcīnīja 2 atlēkušās bumbas, veica 2 rezultatīvas piespēles, bloķēja 2 metienus, pārtvēra 1 bumbu, pieļāva 1 kļūdu un saņēma 4 piezīmes.

Maču rūjienietis pabeidza ar -9 lietderības rādītāju. Proti, kamēr viņš atradās laukumā, "Wizards" komanda guva par 9 punktiem mazāk nekā pretinieki.

Bertāns iepriekšējos 6 mačos kopā trāpīja 36 tālmetienus, katrā spēlē realizējot vismaz 4 trīspunktu metienus. Šoreiz viņam tikai 1 precīzs trejacis.

"Wizards" sastāvā rezultatīvākais ar 29 punktiem bija Bredlijs Bīls, kurš arī izcīnīja 10 atlēkušās bumbas.

Vēl Vašingtonas klubā ar 16 punktiem atzīmējās Trojs Brauns juniors, bet pa 14 punktiem iemeta Išs Smits un Admirals Šofīlds.

"Grizzlies" labā 27 punktus guva Dilons Brukss, bet 25 punktus pievienoja Brendons Klārks.

"Wizards" šis ir jau 7. zaudējumus pēdējos 8 mačos. Vašingtona ar 7 uzvarām un 17 zaudējumiem ieņem 12. vietu Austrumu konferences turnīra tabulā.

Memfisas uzvaru un zaudējumu bilance ir 9-17, kas dod 13. pozīciju Rietumu konferences kopvērtējumā.

Rodions Kurucs

Kuruca pārstāvētā Bruklinas "Nets" izbraukumā ar rezultātu 102:110 piekāpās Toronto "Raptors", kas pagājušajā sezonā kļuva par NBA čempioni.

Latvijas basketbolists laukumā pavadīja 18 minūtes, kuru laikā viņš guva 1 punktu (2p. 0/2, 3p. 0/1, s.m. 1/2), taču izcīnīja 7 atlēkušās bumbas.

Kuruca kontā arī 3 rezultatīvas piespēles, 1 bloķēts metiens, 2 kļūdas, 3 piezīmes un +2 lietderības koeficients.

Cēsnieks nebija piedalījies NBA mačā kopš 28. novembra. Iepriekšējos 6 mačos pēc kārtas Kurucs palika rezervē vai atradās fārmkluba sastāvā.

21 gadu vecais Kurucs šosezon NBA piedalījies 11 mačos, laukumā kopumā pavadot 117 minūtes un gūstot 24 punktus.

"Nets" sastāvā Spensers Dinvidijs guva 24 punktus, 16 pievienoja Gerets Templs, 14 punkti un 10 atlēkušās bumbas Taurīna Prinsa rēķinā, bet 13 punktus iemeta Džo Heriss.

"Raptors" labā Paskāls Sjakams guva 30 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, 25 punktus iemeta Normens Pauels, bet pa 17 pievienoja arī Kails Laurijs un Marks Gasols, kura kontā arī 15 bumbas pie groziem.

"Nets" ar 13 uzvarām un 12 zaudējumiem ieņem 7. vietu Austrumu konferences turnīra tabulā, kurā "Raptors" ar bilanci 17-8 atrodas 5. pozīcijā.