Bļugers gūst vārtus NHL mačā un palīdz "Penguins" izcīnīt uzvaru

Teodors Bļugers
Teodors Bļugers Foto: Reuters/ScanPix

Teodors Bļugers sestdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, šīs līgas vēsturē visu laiku rezultatīvāko latviešu sarakstā apsteidzot Raiti Ivanānu.

Bļugera pārstāvētā Pitsburgas "Penguins" savā laukumā ar rezultātu 5:4 (0:2, 2:0, 2:2, 0:0, 1:0) pēcspēles metienos uzveica Losandželosas "Kings".

Latvijas hokejists laukumā pavadīja 19 minūtes un 6 sekundes (2:47 skaitliskajā mazākumā), maču pabeidzot ar neitrālu lietderības koeficientu.

Bļugers izpildīja 3 spēka paņēmienus, veica 2 metienus pa pretinieku vārtiem, bloķēja 1 metienu, uzvarēja 9 no 17 iemetieniem.

Trešā perioda vidū Bļugers vārtu priekšā pacīnījās par atlēkušo ripu. Darbs atmaksājās un viņš izvirzīja komandu 3:2 vadībā.

Uzvarētājiem ar 2 vārtiem un 1 rezultatīvu piespēli izcēlās Braiens Rasts, bet "Kings" sastāvā 1+1 nopelnīja Tailers Toffoli.

ESPN vēsta, ka "Penguins" komandai šī ir 16. uzvara pēdējos 22 NHL regulārā čempionāta mačos, kuros nespēlē līderi Jevgeņijs Malkins un Sidnijs Krosbijs.

Malkins izlaida otro spēli pēc kārtas, jo ir apslimis, bet Krosbijs atgūstas pēc muskuļa operācijas, kas tika veikta pirms mēneša.

"Penguins" ar 42 punktiem 33 mačos ieņem 5. vietu Austrumu konferences kopvērtējumā, bet "Kings" ar 29 punktiem ir pati pēdējā komanda Rietumos.

25 gadus vecais Bļugers šosezon 33 mačos guvis 4 vārtus, veicis 5 rezultatīvas piespēles un sakrājis negatīvu lietderības koeficientu -2.

Kopumā karjerā Bļugers piedalījies jau 61 spēlē NHL regulārajā čempionātā, sakrājot 19 rezultativitātes punktus - 10 vārti un 9 piespēles.

Visu laiku NHL rezultatīvāko latviešu sarakstā Bļugers pakāpies uz 5. vietu, par punktu apsteidzot Ivanānu, kurš 282 mačos guva 12 vārtus un 6 rezultatīvas piespēles.