Bēgšana no policijas turpmāk izmaksās krietni dārgāk

Ceļu policijas auto. Ilustratīvs attēls

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ceļu satiksmes likumā, tostarp būtiski palielinot sodu par autovadītāju bēgšanu.

Likumprojekta mērķis ir nodrošināt sabiedrisko kārtību un drošību uz ceļiem, kā arī atturēt personas no pārkāpumu izdarīšanas šajā jomā. Likumprojekts paredz noteikt administratīvos pārkāpumus ceļu satiksmes jomā, par tiem piemērojamos sodus un institūciju kompetenci sodu piemērošanā. Likumprojekts stājas spēkā vienlaikus ar Administratīvās atbildības likumu.

Likumā pārņemot administratīvās atbildības normas ceļu satiksmes jomā, virkne no tām ir padarītas bargākas

Piemēram, grozījumi likumā paredz, ka par nepakļaušanos personas, kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu), turpmāk piemēros naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 240 līdz 400 naudas soda vienībām un atņems transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Līdz šim tika noteikts, ka par minēto pārkāpumu šoferiem piemēro naudas sodu no 240 līdz 280 naudas soda vienībām un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

Tāpat turpmāk autovadītāju dokumentus varēs pārbaudīt arī pašvaldības transporta kontroles dienesta darbinieki.

Sods palielināts arī par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1 promili, bet nepārsniedz 1,5 promiles. Par šādu pārkāpumu piemēros naudas sodu velosipēda vadītājam divdesmit četru naudas soda vienību apmērā, bet cita transportlīdzekļa vadītājam - no 170 līdz 280 naudas soda vienībām un atņems transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz trim gadiem. Savukārt par minēto pārkāpumu, ja konstatēto promiļu daudzums pārsniedz 1,5, transportlīdzekļa vadītājam piemēros naudas sodu no 240 līdz 400 naudas soda vienībām un atņems tiesības uz pieciem gadiem. Tāds pats sods piemērojams personām, ja minētais pārkāpums tiks veikts narkotisko psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē.