"Dod Pieci!" ietvaros piecās diennaktīs saziedoti vairāk kā 200 tūkstoši eiro (1)

Apollo.lv
«Dod pieci!» studijā viesojas Baltijas valstu prezidenti
«Dod pieci!» studijā viesojas Baltijas valstu prezidenti Foto: Mārtiņš Otto, TVNET

Labdarības maratonā "Dod Pieci!" piecās diennaktīs saziedoti 201 444 eiro, tādējādi šo summu novirzot pilnvērtīgam uzturam neārstējami slimajiem cilvēkiem, kuri vairs nevar paēst paši, kā arī citām paliatīvās aprūpes atbalsta terapijām, aģentūru LETA informēja maratona komunikācijas vadītāja Indra Zomerovska.

"Pateicoties labdarības maratona ziedotājiem, jau uzsākta palīdzības sniegšana nedziedināmi slimiem cilvēkiem. Maratona laikā "Ziedot.lv" saņēmis pirmos divdesmit palīdzības lūgumus un 10 cilvēki jau saņēmuši šķidro pārtiku un higiēnas preces. Bet zinot, cik liels informācijas vakuums valda šajā nozarē, ir bažas, ka liela daļa pacientu un viņu ģimenes nav informēti ne par speciālās pārtikas esamību, ne par tās pieejamību, tāpēc šajā brīdī es aicinu ikvienu palūkoties mums apkārt un nepieciešamības gadījumā sazināties ar "Ziedot.lv"," mudina labdarības fonda vadītāja Rūta Dimanta.

Palīdzību var pieteikt ikviens, kura ģimenē ir paliatīvās aprūpes pacients. To var izdarīt "www.dodpieci.lv" vai sazinoties ar "Ziedot.lv" un norādot, kāds atbalsts ir vajadzīgs. Informācija tiek nosūtīta "Ziedot.lv" komandai, kura sazinās ar palīdzības pieteicēju, lai pēc iespējas ātrāk nodrošinātu speciālo šķidro pārtiku vai citu atbalsta terapiju.

Foto: "Dod Pieci!" studijā pulcējas Baltijas valstu prezidenti

Jau ziņots, ka 17.decembra vakarā trīs Latvijas radio 5 - "pieci.lv" dīdžeji - Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un Marta Grigale tika ieslēgti īpaši labdarības maratonam izveidotā stikla studijā Doma laukumā, kurā pavadīs sešas diennaktis, atskaņojot klausītāju izvēlētās dziesmas par ziedojumiem. 

Labdarības maratons "Dod Pieci!" šogad ir veltīts neārstējami slimu cilvēku mūža nogalei, uzsverot, ka rūpes dzīves beigās ir tik pat svarīgas kā sākumā. Visi labdarības maratona saziedotie līdzekļi caur "Ziedot.lv" tiks novirzīti neārstējami slimu cilvēku aprūpei, rūpējoties par to, lai ikviens mūža nogalē saņemtu pienācīgu aprūpi un varētu šo pasauli pamest cieņpilni.

Minimālais ziedojums - pieci eiro - nodrošinās vienu šķidras pārtikas ēdienreizi cilvēkiem, kuri paši vairs paēst nevar. Tāpat ziedojumi palīdzēs citiem paliatīvās aprūpes pacientu atbalsta pasākumiem - fizioterapeita palīdzībai, uztura speciālista konsultācijām, transporta pakalpojumiem u.c.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu