Porziņģim blāvs sniegums Dončiča atgriešanās spēlē

Kristaps Porziņģis
Kristaps Porziņģis Foto: Reuters/ScanPix

Kristaps Porziņģis naktī uz piektdienu (pēc Latvijas laika) guva 13 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, palīdzot Dalasas "Mavericks" komandai izcīnīt uzvaru.

"Mavericks" savā laukumā ar rezultātu 102:98 pārspēja Sanantonio "Spurs" komandu.

Porziņģis nospēlēja nepilnas 35 minūtes, kuru laikā viņš guva 13 punktus (2p. 1/7, 3p. 3/8, soda metieni 2/4).

Latvijas basketbolists izcīnīja 8 atlēkušās bumbas, veica 3 rezultatīvas piespēles, pārtvēra 1 bumbu un bloķēja 1 metienu.

Liepājnieka kontā arī 2 kļūdas, 1 piezīme un sliktākais +/- rādītājs "Mavericks" komandā šajā spēlē -9. Proti, Dalasa guva par 9 punktiem mazāk nekā pretinieki, kamēr laukumā bija Porziņģis.

"Mavericks" komandai šajā mačā laukumā devās 9 spēlētāji, no kuriem 3 basketbolisti spēli pabeidza ar negatīvu +/- rādītāju. Ar -4 finišēja Delons Raits, kurš guva 12 punktus, bet Sets Karijs palika bez punktiem un sakrāja -3 rādītāju.

Porziņģis iepriekšējos 5 mačos pēc kārtas tika pie "double-double", taču šoreiz viņam pietrūka 2 atlēkušās bumbas, lai sēriju turpinātu.

Pēc 4 spēļu pauzes laukumā atgriezās "Mavericks" līderis slovēnis Luka Dončičs, kurš iepriekš guva potītes traumu.

Dončičs guva 24 punktus, izcīnīja 10 atlēkušās bumbas un veica 8 rezultatīvas piespēles. Vēl uzvarētājiem 17 punktus guva Tims Hārdevejs juniors.

"Spurs" rindās 21 punktu guva Demārs Derouzens, 18 iemeta Rūdijs Gejs, bet 17 pievienoja Lamarkuss Oldridžs.

"Mavericks" komanda 3 minūtes pirms spēles beigām bija vadībā ar 102:85, taču tad sekoja "Spurs" izrāviens 13:0. Spēles galotnē Dalasai vairs bija tikai 4 punktu pārsvars, tomēr vadību līdz finālsvilpei izdevās noturēt.

Rietumu konferences turnīra tabulā "Mavericks" ieņem 5. vietu ar 20 uzvarām un 10 zaudējumiem.

"Spurs" ar bilanci 12-18 ierindojas 9. pozīcijā Rietumu konferences kopvērtējumā.